Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.19 17:27

J.-C. Junckeris: Turkija privalo įvykdyti visus kriterijus dėl bevizio režimo

ELTA 2016.04.19 17:27

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pareiškė, kad Turkija privalo įvykdyti visus susitarimo dėl migrantų kriterijus, kad Turkijos piliečiams būtų sušvelnintos su keliavimu susijusios taisyklės. Ankara pagrasino atšaukti susitarimą, jei iki birželio mėnesio turkams nebus suteikta teisė keliauti be vizų, rašo „Deutsche Welle“.

J.-C. Junckeris pridūrė, kad Europos Sąjunga (ES) neatsisakys susitarime dėl migrantų su Turkija nustatytų kriterijų ir primygtinai reikalavo, kad kriterijai būtų įgyvendinti dar prieš tai, kai Turkijos piliečiams bus įvesta teisė keliauti be vizų 28 valstybes nares turinčiame bloke.

„Vizų režimo liberalizavimas yra susijęs su kriterijais. Turkijos atveju nebus sušvelninti kriterijai“, – sakė EK pirmininkas.

J.-C. Junckeris pastabas išsakė praėjus dienai, kai Turkija pareiškė, kad šaliai nereikės laikytis savo susitarimo dalies, jei ES iki birželio mėnesio nesušvelnins Sąjungoje keliaujantiems Turkijos piliečiams keliavimo taisyklių.

Anot ES, Turkija kol kas įvykdė tik 19 iš 72 kriterijų, reikalingų beviziam režimui. Turkija yra įsipareigojusi užkirsti migrantams ir pabėgėliams kelią, kad šie neplauktų valtimis ar nelegaliais maršrutais į Europą. Šalis taip pat privalo priimti atgal visus migrantus, kuriems pavyko pasiekti ES.

Kai kurios ES šalys prieštarauja, kad Turkijos piliečiams būtų suteiktas bevizis režimas keliaujant į ES, nes tai paskatintų didesnę musulmonų migraciją į Europą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi