Pasaulyje

2016.04.22 18:09

Į Leipcigą atkeliavo klestėjimo laikai

Rytinėje Vokietijoje esantis Leipcigas pastaruoju metu išgyvena ekonominį ir kultūrinį pakilimą. Šis miestas traukia jaunus žmones, be to, ir turistams čia yra ką pamatyti.

Leipcigas – vienas sparčiausiai augančių Vokietijos miestų. Toks pakilimas visų pirma siejamas su augančia pramone ir verslu.

Miesto sociologas Dieteris Rinkas tyrinėjo dramatiškus pokyčius, kuriuos Leipcigas išgyveno per pastaruosius dešimtmečius. Komunistinės Rytų Vokietijos laikais miestas buvo pavyzdinis. Tačiau po Vokietijos suvienijimo vietos pramonė žlugo ir beveik 100 tūkst. žmonių buvo priversti miestą palikti.

„Miestas keitėsi daugiausia dėl krizės. Atėjus naujam tūkstantmečiui, atsirado viltis. Į miestą grįžo gyvybė. Pastaraisiais metais jaučiama savotiška euforija, į ateitį dedama daug vilčių. Tikimasi, kad Leipcigo gyventojų skaičius išaugs nuo 600 tūkst. iki 700 tūkst., o gal ir daugiau“, – sako D. Rinkas.

Leipcigui pavyko pritraukti tokias garsias kompanijas, kaip „Porsche“, BMW ir logistikos milžinė DHL. Tai užtikrino stabilų pastarųjų kelerių metų ekonomikos augimą ir į miestą pritraukė dar daugiau gyventojų bei naujų investicijų. Kai kurie prisidėjo prie vadinamosios „SpinLab“ iniciatyvos, skirtos padėti potencialo turintiems jauniems verslininkams.

Plačiau apie Leipcigo augimą žiūrėkite LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.