Pasaulyje

2021.02.08 18:36

Artėjant Baltarusijos žurnalisčių teismui, Asanavičiūtė ir Auštrevičius ragina nutraukti jų politinį persekiojimą

LRT.lt2021.02.08 18:36

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė kartu su europarlamentaru, „Renew Europe“ frakcijos nariu Petru Auštrevičiumi ragina Baltarusiją tuojau pat nutraukti žurnalistų politinį persekiojimą bei nedelsiant paleisti suimtas „Belsat TV“ kanalo žurnalistes Jekateriną Andrejevą ir Dariją Tšultsovą.

Seimo narė D. Asanavičiūtė ir europarlamentaras P. Auštrevičius ėmėsi globoti vieną iš sulaikytų žurnalisčių – Dariją Tšultsovą. 23-erių metų „Belsat TV“ žurnalistė buvo sulaikyta 2020 m. lapkričio 15 d. iškart po to, kai su kolege tiesiogiai internetu transliavo vienoje iš Minsko aikščių vykstantį taikų protestą.

D. Tšultsova praėjus porai savaičių nuo sulaikymo buvo apkaltinta Baltarusijos Baudžiamojo kodekso 342 str., pažeidimu, kuris numato iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę už veiksmų, kurie šiurkščiai pažeidžia viešąją tvarką ir organizavimą arba aktyvų dalyvavimą tokiuose veiksmuose.

„Lukašenkos režimas tikslingai persekioja žurnalistus siekdamas juos įbauginti ir nutildyti. Žurnalisčių Jekaterinos Andrejevos ir Darijos Tšultsovos sulaikymas yra neteisėtas ir pateikti kaltinimai yra sufabrikuoti, todėl jos nedelsiant turi būti paleistos į laisvę“ – teigia P. Auštrevičius.

Abiejų žurnalisčių teismas Baltarusijoje įvyks antradienį, Minske.

D. Asanavičiūtė ir P. Auštrevičius ragina nedelsiant šalies valdžios institucijas nutraukti teisminį procesą bei žurnalistų politinį persekiojimą dėl savo atliekamų darbo funkcijų. Tokius viešus raginimus jau išreiškė JAV ambasada Baltarusijoje bei tarptautinės žmogaus teisių organizacijos.