Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.19 22:59

V. Putinas ir P. Porošenka aptarė N. Savčenko ir Ukrainoje laikomų rusų likimą

BNS 2016.04.19 22:59

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos vadovas Petro Porošenka pirmadienį telefonu aptarė bado streiką paskelbusios Rusijoje kalinamos ukrainietės karo lakūnės Nadijos Savčenko ir dviejų Ukrainoje sulaikytų rusų likimą, pranešė Kremlius.

„Buvo aptartas Nadeždos Savčenko ir Rusijos piliečių Aleksandro Aleksandrovo bei Jevgenijaus Jerofejevo likimas“, – sakoma Kremliaus pranešime, kuriame vartojama N. Savčenko vardo rusiška versija.

P.Porošenka anksčiau siūlė iškeisti N. Savčenko į minėtus Rusijos piliečius, kurie pirmadienį buvo nuteisti kalėti po 14 metų dėl dalyvavimo kovos veiksmuose prorusiškų separatistų kontroliuojamame regione Ukrainos rytuose.

Kremlius nurodė, kad abu lyderiai susitarė, jog Maskva „greitai“ leis Ukrainos generaliniam konsului aplankyti kalinamą N. Savčenko.

Atskirame Kijevo paskelbtame pranešime P. Porošenka pažymėjo, kad Ukraina paragino Maskvą „nedelsiant“ paleisti N. Savčenko, kuri praeitą mėnesį buvo nuteista Rusijos teismo kalėti 22 metus dėl savo numanomo vaidmens incidente, per kurį žuvo du rusų žurnalistai, dirbę kovos veiksmų zonoje.

Paminėjęs, kad N. Savčenko sveikatos būklė blogėja, P. Porošenka tai pat paragino Maskvą leisti Ukrainos ir Vokietijos gydytojams ją apžiūrėti, nurodė prezidentūra Kijeve.

Prezidento biuras patvirtino, kad J. Jerofejevo ir A. Aleksandrovo klausomas taip pat buvo aptartas, bet jokių išsamesnių detalių nebuvo paskelbta.

Kijevas tvirtina, kad tie du vyrai buvo vieno elitinio Rusijos karinės žvalgybos dalinio nariai, kai buvo sučiupti separatistų kontroliuojamoje teritorijoje Luhansko srityje pernai gegužę.

Rusija tvirtina, kad jie abu buvo jau pasitraukę iš aktyvios tarnybos ir išvykę į karo zoną kaip savanoriai.

Daugelis apžvalgininkų abejoja, ar sučiupti Rusijos piliečiai atliks laisvės atėmimo bausmę Ukrainoje, o jiems skirtas nuosprendis laikomas žingsniu į potencialų jų iškeitimą į N. Savčenko.

N. Savčenko, kuri tėvynėje laikoma nacionaline didvyre, nuo balandžio 6-osios atsisako maisto ir vandens, protestuodama prieš jai paskelbtą nuosprendį, o jos sveikatos būklė, kaip manoma, sparčiai blogėja.

V. Putinas ketvirtadienį sakė, kad Maskva palaiko ryšį su Kijevu dėl galimo apsikeitimo kaliniais, įskaitant N. Savčenko, kuri tvirtina buvusi neteisėtai išvežta į Rusiją, kad stotų prieš kaimyninės šalies teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi