Pasaulyje

2021.02.08 15:38

1 iš 4 rusų peržiūrėjo Navalno filmą apie prabangius „Putino rūmus“

LRT.lt2021.02.08 15:38

26 procentai Rusijos piliečių peržiūrėjo opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno komandos sukurtą filmą apie prabangius, galimai Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui rūmus, skelbia nepriklausomas „Levada“ apklausų centras.

Tyrimo metu net 77 procentai rusų tikino, kad nepaisant to, jų nuomonė į Rusijos prezidentą liko nepakitusi.

Tik 17 proc. apklaustųjų tikino, kad jų nuomonė apie šalies vadovą pakrypo į blogąją pusę.

33 proc. žmonių teigė netikintys filme pateikta informacija, o 17 proc. – tikino, kad ja pasitiki.

Apklausų centras „Levada“ tyrimą atliko sausio 29 d. – vasario 2 d., apklausė 1,6 tūkst. šalies gyventojų iš 48 Rusijos regionų, skelbia „The Moscow Times“.

Anksčiau V. Putinas neigė, kad ištaigingi rūmai priklauso jam ar jo artimiesiems. Kitą dieną Kremlius aiškino, kad nekilnojamo turto savininkai – neįvardinti verslininkai.

Milijardierius ir Vladimiro Putino sąjungininkas Arkadijus Rotenbergas anksčiau pareiškė, jog valda Juodosios jūros pakrantėje, kuri, pasak Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, kainuoja per 1,5 mlrd. JAV dolerių, ir kurios savininkas yra Rusijos prezidentas, priklauso jam.

A. Navalno vaizdo įraše sakoma, kad teritorija, kurioje stovi rūmai, yra 40 kartų didesnė nei Monako kunigaikštystė.

Teritorijoje yra ledo čiuožykla, cerkvė, arbatos namelis su 2,5 tūkst. hektaro aplinkine zona, požeminis tunelis priėjimui prie jūros. Fondo žiniomis, komplekse dirba apie 1 tūkst. žmonių, į vidų jiems draudžiama neštis telefonus, jie yra apieškomi prie įėjimo.

Populiariausi