Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.18 15:44

Latvija nėra tikra dėl pabėgėlių likimo šalyje

BNS 2016.04.18 15:44

Latvijos vidaus reikalų ministras Richardas Kozlovkis pirmadienį pareiškė, jog tebėra neaišku, kur toliau keliaus oficialaus prieglobsčio Latvijoje sulaukę pabėgėliai.

Kalbėdamas per komercinę televiziją LNT ministras priminė, kad Latvija dalyvauja pabėgėlių perkėlimo programoje. Jis pažymėjo, kad lieka neaišku, kur jie vyks toliau, kai jiems bus suteiktas oficialus pabėgėlio arba alternatyvus statusas Latvijoje.

„Gavę šį statusą jie gali laisvai keliauti toliau. Viskas priklauso nuo socialinio įtraukimo ir integravimosi. Kyla klausimas, kur jie keliaus, kai sulauks šio (pabėgėlių) statuso“, – sakė R. Kozlovskis.

Kalbėdamas apie pabėgėlių priėmimą ministras sakė, kad jis turėtų būti vertinamas, atsižvelgiant į Latvijos pajėgumus.

„Sunku perkelti daugiau nei 30 žmonių vienu metu“, – kalbėjo jis.

Pagal ES prieglobsčio prašančiųjų perkėlimo programą praėjusią savaitę Latviją pasiekė antra pabėgėlių grupė – keturios šeimos, susidedančios iš 15 žmonių, tarp jų septynių nepilnamečių vaikų.

Latvija sutiko iš kitų ES šalių priimti iki 531 pabėgėlio. Daugiausia pabėgėlių turėtų būti perkelta iš Graikijos ir Italijos, o tai pat Turkijos.

Šie pabėgėliai į Latviją turėtų būti perkelti per dvejus artimiausius metus, o tai reiškia, kad vidutiniškai per mėnesį Latvija turėtų priimti po 30 atvykėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi