Pasaulyje

2021.02.07 12:00

Indonezijoje iš zoologijos sodo pasprukus dviem tigrams, vienas jų sugautas gyvas

BNS2021.02.07 12:00

Vienas iš tigrų, kurie Kalimantano saloje sudraskė zoologijos sodo prižiūrėtoją ir paspruko į laisvę, praėjus parai buvo sugautas gyvas, pranešė policija.

Per skylę pasprukęs baltasis bengalinis tigras šeštadienį buvo aptiktas klajojantis džiunglėse netoli Sinkos zoologijos sodo Sinkavango mieste, Vakarų Kalimantane.

Kitas pabėgęs tigras anksčiau buvo nušautas.

„Aptikome ir sugavome antrąjį tigrą, užmigdę gyvūną raminamaisiais vaistais“, – vėlai šeštadienį žurnalistams pranešė vietos policijos vadas Prasetiyo Adhi Wibowo.

Dvi pusantrų metų amžiaus bengalinių tigrų patelės pabėgo iš zoologijos sodo per skylę, atsiradusią šalia jų aptvaro dėl kelias dienas trukusių liūčių.

Netoli aptvaro buvo rasti sudraskyto 47 metų zoologijos sodo prižiūrėtojo palaikai ir dar keli negyvi gyvūnai.

Tigrų paieškoje dalyvavo policijos, kariuomenės ir gamtos apsaugos pareigūnai, o vietos gyventojams buvo nurodyta likti namuose ir vengti turistų traukos vietų šalia zoologijos sodo.

Įprastos spalvos tigrė buvo nušauta po nesėkmingo bandymo ją užmigdyti raminamaisiais vaistais.

Gamtosaugininkai teigė buvę priversti nušauti nykstantį gyvūną, kadangi jis nebereagavo į sodo prižiūrėtojo nurodymus ir pasidarė agresyvus žmonių atžvilgiu.

Indonezijos zoologijos sodai negarsėja gera reputacija, o praeityje buvo pranešimų apie juose užfiksuotą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.