Pasaulyje

2016.04.17 16:03

B. al-Assado partija laimėjo daugumą Sirijos parlamento rinkimuose

BNS2016.04.17 16:03

Sirijos valdančioji partija „Baath“ ir jos sąjungininkės laimėjo daugumą vietų per šią savaitę įvykusius parlamento rinkimus vyriausybės kontroliuojamose šalies dalyse, vėlai šeštadienį paskelbė nacionalinė rinkimų komisija.

Per rinkimus, kuriuos Sirijos opozicija vadino „farsu“, prezidento Basharo al-Assado judėjimas „Baath“ ir jo sąjungininkės, susibūrę į „Nacionalinės vienybės“ koaliciją, pasiekė daugelio lauktą pergalę ir gavo 200 iš 250 vietų parlamente.

Sirijos nacionalinė rinkimų komisija paskelbė pavardes visų kandidatų, kurie gavo vietas per balandžio 13-osios balsavimą, pranešė Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA.

Laimėjo visi 200 kandidatų iš „Nacionalinės vienybės“ sąrašo.

„Iš 8 mln. 834 tūkst. 994 rinkėjų savo balsus atidavė daugiau kaip 5 milijonai“, – sakė komisijos pirmininkas Hishamas al-Shaaras.

Iš pradžių dalyvauti rinkimuose siekė rekordiškai daug kandidatų – 11 341.

Apie 3,5 tūkst. kandidatų liko šiose lenktynėse, o kiti pasitraukė, „sakydami, kad neturi jokių galimybių laimėti“, anksčiau žurnalistams sakė H. al-Shaaras

„Baath“ Siriją griežta ranka valdė pastaruosius penkis dešimtmečius.

Trečiadienio balsavimas yra antri parlamento rinkimai nuo karo pradžios 2011 metais, bet Jungtinės Tautos (JT) sako, kad šių rinkimų nepripažins.

Vyriausybės kontroliuojamose teritorijose, apimančiose apie trečdalį šalies ploto, gyvena apie 60 proc. Sirijos žmonių.

Jose vykęs balsavimas sutapo su JT palaikomų taikos derybų Ženevoje antrojo rato pradžia. Per tas derybas siekiama užbaigti jau penkerius metus besitęsiantį konfliktą, o B.al Assado politinė ateitis yra vienas iš labiausiai ginčijamų klausimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.