Pasaulyje

2016.04.16 15:35

Irano ir Turkijos prezidentai aptaria galimybes skatinti prekybą

BNS 2016.04.16 15:35

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis šeštadienį susitinka su Turkijos kolega Recepu Tayyipu Erdoganu aptarti galimybių skatinti dvišalę prekybą.

Susitikimas prašmatniuose R. T. Erdogano rūmuose šalia Ankaros rengiamas praėjus dienai po to, kai Stambule įvykusio viršūnių susitikimo metu musulmoniškų šalių vadovai apkaltino Iraną terorizmo rėmimu. Dėl to H. Rouhanis boikotavo Islamiškojo bendradarbiavimo organizacijos baigiamąjį susitikimą.

Per Irano prezidento susitikimą su R. T. Erdoganu, kuris taip pat kritikuojamas dėl noro nutildyti kritikus namie ir užsienyje, tikėtais, kad daugiausia bus kalbama apie Sirijos konfliktą ir dvišalę prekybą.

Verta paminėti, kad skirtingai nuo įsivyravusios tradicijos, kuomet atvykę kitų šalių vadovai lankosi Ankaroje esančiame Turkijos įkūrėjo Mustafa Kemalio Ataturko mauzoliejuje, kuris yra pasaulietiškos Turkijos simbolis, Irano prezidento vizito darbotvarkėje apsilankymas mauzoliejuje nėra numatytas.

Nepaisant santykių pagerėjimo, Turkija ir Iranas vis dar yra skirtingose barikadų pusėse, kalbant apie penktus metus vykstantį pilietinį karą Sirijoje.

Teheranas remia Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą, o Ankara siekia jo nuvertimo, nes laiko tai konflikto sprendimu, taip pat remia Sirijos prezidentą norinčius nuversti sukilėlius.