Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.16 15:16

Nepaisant B. Obamos vizito, Kubos komunistų partijos suvažiavime revoliucijos nesitikima

BNS 2016.04.16 15:16

Kubos komunistų partija šeštadienį renkasi į retą partijos suvažiavimą, kuris rengiamas praėjus mažiau nei mėnesiui nuo Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos istorinio vizito. Tačiau pokyčių norintiems kubiečiams teks nusivilti.

Kas penkerius metus rengiamas partijos suvažiavimas yra pagrindinis politinis renginys Kuboje, kurioje yra vienpartinė sistema ir kur kitokia nuomonė vis dar nėra toleruojama.

Po 2011 metais vykusios susirinkimo Kuboje buvo įgyvendinta svarbių reformų, kurios padėjo sovietinio stiliaus ekonomikai atsiverti užsienio investicijoms. Taip pat buvo leista steigti nedideles privačias įmones.

Dabartinis septintasis Kubos komunistų partijos suvažiavimas paskatino viltis pačioje šalyje ir užsienyje, kad po suartėjimo su ilgamete prieše Amerika bus įgyvendinta naujų politinių ir ekonominių reformų.

Tačiau Kubos valdžia tokias viltis gesina, nes keturias dienas truksiančio suvažiavimo, kuriame dalyvaus 1000 delegatų ir dar 3500 kviestinių svečių, pagrindinė tema bus tęstinumas.

Beje, skirtingai nuo ankstesnio partijos suvažiavimo, prieš kurį vyko plataus masto vieši debatai, šis bus slaptas, nes apie suvažiavimą bus leista rašyti tik valstybės kontroliuojamai žiniasklaidai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi