Pasaulyje

2016.04.16 00:05

Po V. Putino šou – per dieną išspręstos jame iškeltos problemos

15min.lt 2016.04.16 00:05

Per vieną dieną buvo sutvarkyti Omsko srities keliai, apgautiems žvejams išdalytos krūvos grynųjų pinigų, o gabus vaikas buvo pakviestas į Krymo vasaros stovyklą.

Kaip rašo naujienų agentūra AP, visa tai įgyvendinti tapo įmanoma po vienintelio dalyko – ketvirtadienio Rusijos prezidento Vladimiro Putino šou, kuriame Rusijos piliečiai dalijosi su juo problemomis. Jau kitą dieną problemų kaip nebūta.

Nedelsiant tvarkomi keliai

„Tiesioginė linija“ startavo klausimu iš Omsko srities. Moteris, vardu Jekaterina, skundėsi neįtikėtinai prasta kelių infrastruktūros kokybe ir prašė ką nors daryti. Po kelių valandų iš Omsko atskriejo žinia, kad jau dirbama ties problemų sprendimu – tvarkomas kelias. Penktadienio rytą keliai jau buvo tvarkomi visoje Omsko srityje – tai esą daroma ir dieną ir naktį. Televizijos reportaže penktadienio rytą rodoma, kaip darbininkai kloja asfaltą.

Dalino grynuosius

Dar vienas nusiskundimas V. Putinui atkeliavo iš itin sunkiomis sąlygomis dirbusių žuvininkystės ūkio darbuotojų. Jie dirbo Sachalino saloje ir skundėsi, kad darbo sąlygos prilygo vergovei.

Po V. Putino šou į Sachalino salą nedelsiant išskrido generalinio prokuroro pavaduotojas ir su vietos gubernatoriumi susėdo kalbėtis su darbininkais. Ankstų penktadienį kompanijos vadovas Aleksėjus Popovas buvo parodytas per TV kanalą „Rossiya-1“, atsiprašantis darbuotojų ir sakantis, kad jis nė nenutuokė, kad jiems nebuvo sumokėta. Tuomet šis išsitraukė pluoštelius su 5000 kupiūromis ir ėmė dalinti pinigus darbininkams Kiekvienam davė po 20 tūkst. rublių.

Gabus vaikas sulaukė kvietimo į stovyklą

Vunderkindas vardu Ilja Rajevskis irgi pasiekė, kad jo problema būtų išspręsta. Aštuonmetis skundėsi V. Putinui, kad jis per jaunas, jog galėtų vykti į vasaros stovyklas Sočyje ir Kryme. Šios stovyklos esą skirtos gabiems vaikams. „Ilja, tai tikrai apmaudi klaida“, – pareiškė V. Putinas. „Tai rodo, kad už tai atsakingi žmonės vaikystėje nebuvo gabūs. Mes ištaisysime padėtį“, – žadėjo Rusijos vadovas. Po kelių valandų berniukas sulaukė švietimo ministerijos kvietimo pasirinkti norimą stovyklą.

V. Putinas šou verslo dienraštis „Vedomosti“ aprašė taip: „Tai –psichoterapijos forma, proga išsakyti savo mintis ir išlieti ašarą – nėra kito peties, ant kurio galima išsiverkti, – tik V. Putino“. Kremlius penktadienį šlovino skubotas vietos valdžios pastangas spręsti problemas.

„Mes viską kontroliuojame“, – žurnalistams pareiškė V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. „Žmonės dirba savo darbus, tačiau, be abejo, jie kartais klysta, jiems tenka didelė atsakomybė ir didelis krūvis. Svarbiausia – noras ištaisyti klaidas“, – teigė jis.

V. Putino įvaizdis formuojamas lyg nepriklausomo teisėjo, kuris nėra kaltas dėl to, ką daro vietos valdžios atstovai. Anot analitikų, tai ir yra jo raktas į populiarumą.

„Prezidentas laikosi nuošaly nuo valdžios institucijų, kuriomis rusai pakankamai nusivylę“, – penktadienį teigiama leidinyje „Nezavisimaja Gazeta“. „Biurokratai ir ministrai sulaukia kritikos, o Rusijos prezidento vaidmuo čia nuraminti piliečius, tokiu būdu jie nebeklausia nereikalingų klausimų“.