Pasaulyje

2016.04.15 16:50

Kinija suėmė į „Panama Papers“ dėmesį atkreipusį teisininką

15min.lt2016.04.15 16:50

Kinijos policija suėmė garsų kovotoją už žmogaus teises Ge Yongxi, pareiškė jo atstovas BBC. Guangdžou mieste gyvenantį aktyvistą pareigūnai išsivedė iš namų vidury nakties. Policija jokių komentarų neteikia, tačiau gali būti, kad kaltas – Panama Papers skandalas.

Vietos socialiniuose tinkluose sklinda gandai, kad Ge Yongxi areštas greičiausiai susijęs su viešais jo pasisakymais, kuriuose aktyvistas tyčiojasi į šalies valdžios cenzorių, ribojančių informaciją apie Panama Papers skandalą.

Nutekėję Panamos teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca“ duomenys parodė, kad su ofšorinėmis kompanijomis susiję kelių Kinijos lyderių artimieji.

Apie tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro „International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ) suburtų žurnalistų pajėgų tyrimą rašė ir 15min. Paaiškėjo, kad skandale figūruojanti kompanija „Mossack Fonseca“ Kinijoje turėjo net aštuonias kontoras.

Manoma, kad Ge Yongxi buvo apkaltintas „viešu kitų žeminimu“.

Aktyvistas paskutinį kartą buvo sulaikytas prieš 10 mėnesių, bet tada buvo paleistas, kai nutraukti jo areštą paragino vieša peticija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt