Pasaulyje

2016.04.15 16:14

Britanijoje sulaikyti penki teroristine veikla įtariami asmenys

BNS 2016.04.15 16:14

Didžiojoje Britanijoje suimti penki asmenys, įtariami teroristiniais nusikaltimais – vienas jų buvo sulaikytas Londono Gatviko oro uoste – vyksta tyrimas, kuriame dalyvauja taip pat ir prancūzų bei belgų teisėsaugininkai, pranešė penktadienį britų policija.

Keturi iš įtariamųjų – trys vyrai 26, 40 ir 59 metų amžiaus bei 29-erių moteris, buvo sulaikyti Birmingame Vidurio Anglijoje ketvirtadienį, o penktasis, 26-erių vyras, penktadienį – Gatviko oro uoste.

„Šie veiksmai yra dalis platesnio tyrimo, kurį atlieka Vakarų Midlandso kovos su terorizmu padalinys, kartu su platesniu kovos su terorizmu tinklu, M15 ir tarptautiniais partneriais Belgijoje ir Prancūzijoje, reaguojant į susijusią grėsmę Jungtinei Karalystei po išpuolių Europoje“, – sakė vyresnysis policijos pareigūnas Marcus Beale'as.

„Šie areštai buvo planuoti ir atlikti žvalgybai vadovaujant, – nurodė jis. – Visuomenei jokiu metu pavojaus nebuvo, taip pat nėra informacijos, kad Jungtinėje Karalystėje būtų planuojama kokia nors ataka“.

Naujienų agentūros AFP paklausta policijos atstovė neminėjo, kad tai būtų kaip nors susiję su atakomis Belgijoje ir Prancūzijoje.