Pasaulyje

2016.04.15 13:57

Makedonija birželį surengs pirmalaikius parlamento rinkimus

ELTA 2016.04.15 13:57

Makedonija pranešė, kad šalis birželio penktą dieną surengs pirmalaikius parlamento rinkimus, rašo „Reuters“.

„Šiandien pasirašiau sprendimą paskelbti pirmalaikius parlamento rinkimus, kurie turėtų būti surengti 2016 metų birželio penktą dieną. Tikiu, kad visi rinkimų procese dalyvaujantys asmenys prisidės ir padės, kad rinkimai vyktų tvyrant taikiai ir demokratinei atmosferai. Be to, tikiuosi, kad birželio penktą dieną visi įvykdys savo įsipareigojimus ir balsuos“, – sakė parlamento pirmininkas.

Opozicija jau pareiškė, kad boikotuos rinkimus, kurie, manoma, turėtų padėti užbaigti politinę krizę. Neramumai Makedonijoje kilo dėl tvirtinimų, kad vyriausybė neteisėtai klausėsi 20 tūkst. žmonių telefoninių pokalbių.

Krizę šią savaitę pagilino prezidento Gjorgo Ivanovo sprendimas 56 tariamai įsivėlusiems į skandalą pareigūnams suteikti amnestiją. 

Penktadienį Makedonijos valdančioji partija pranešė, kad siūlys kitoms trims didžiausioms partijoms parašyti prezidentui laišką ir paprašyti pakartotinai apsvarstyti savo sprendimą. 

Prezidento sprendimas sukėlė nerimą Europai ir Jungtinėms Valstijoms bei lėmė protestus Makedonijos sostinėje. Ketvirtadienio naktį sužeisti penki policijos pareigūnai.