Pasaulyje

2016.04.15 08:03

Brazilijos teismas neleido sustabdyti prezidentės apkaltos

BNS 2016.04.15 08:03

Brazilijos Aukščiausiasis Teismas penktadienį dauguma balsų atmetė šalies prezidentės Dilmos Rousseff paskutinės akimirkos mėginimą sustabdyti jai rengiamos apkaltos procesą prieš lemtingą įstatymų leidėjų balsavimą.

Šalies aukščiausios teisminės instancijos teisėjai nepatenkino uždraudimo prašymo dėl to, ką vyriausybei atstovaujantis teisininkas pavadino „kafkiškomis“ pastangomis nušalinti šalies vadovę ir atimti iš jos teisę apginti save.

Apeliacija buvo pateikta ketvirtadienį, kai D. Rousseff kova sutelkti pakankamai paramos artėja prie pabaigos, siekiant laimėti Kongreso žemuosiuose rūmuose sekmadienį vyksiantį balsavimą.

Įstatymų leidėjai pradės debatus dėl 68 metų šalies vadovės, kuri yra kaltinama dėl numanomų neteisėtų manipuliacijų vyriausybės sąskaitomis, siekiant nuslėpti recesijos padarinius po to, kai ji buvo perrinkta 2014 metais, nušalinimo penktadienį, o lemiamas balsavimas Kongrese įvyks sekmadienį.

Paskutinės Brazilijos žiniasklaidos skelbiamos apklausos rodo, kad opozicinės partijos jau beveik užsitikrino būtinus du trečdalius žemųjų rūmų deputatų balsų, kurių reikia tam, kad būtų pritarta apkaltai ir kad D. Rousseff byla būtų perduota Senatui.

Jeigu šių būtinų 342 balsų nepavyktų surinkti, prezidentė išliktų savo poste.