Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.12 11:23

Realiausi kandidatai į popiežius – Milano ir San Paulo kardinolai

ELTA 2013.03.12 11:23

Milano ir San Paulo kardinolai – Angelo Scola ir Odilo Schereris – yra dažniausiai minimi kandidatai į naujojo Romos katalikų popiežiaus postą, skelbia „Reuters“.

Milano ir San Paulo kardinolai – Angelo Scola ir Odilo Schereris – yra dažniausiai minimi kandidatai į naujojo Romos katalikų popiežiaus postą, skelbia „Reuters“.

Tačiau Vatikano stebėtojai Romoje mini dar daugybę „papabilių“ (galinčių tapti popiežiumi) pavardžių. Per antradienį prasidedančią konklavą Siksto koplyčioje 115 balsavimo teisę turinčių kardinolų gali išrinkti popiežių ne iš realiausių kandidatų sąrašo, kad surinktų du trečdalius balsų – 77.

Sudėtinga nustatyti tendenciją, nes nėra paskelbto kandidatų sąrašo, o kardinolai prisiekia visišką slaptumą dėl pasiruošimo konklavai ir balsavimo proceso Siksto koplyčioje.

Realiausias kandidatas antradienio popietę per pirmą balsavimo ratą turėtų surinkti ženklią balsų daugumą. Tačiau jeigu nepavyks to padaryti per kitus balsavimus, tada kardinolai gali dėmesį nukreipti į kitus kandidatus.

Tarp dažniausiai minimų kandidatų yra Milano arkivyskupas 71-erių A. Scola – moralės teologijos ekspertas, gerai išmanantis islamą. Jis vadovauja Musulmonų ir krikščionių savitarpio supratimo centrui.

San Paulo arkivyskupas 63-ejų O. Schereris atstovauja Lotynų Amerikai, kurioje gyvena 42 proc. pasaulio katalikų. O. Schereris savo šalyje laikomas konservatyviu. Jo šeimos vokiškos šaknys ir tarnavimas Vatikano kurijoje užtikrino jam svarbius ryšius su Europa. Anot Italijos žiniasklaidos, O. Schererį palaiko kurijos kardinolai – priešingai nei A. Scolą. San Paulo arkivyskupas garsėja puikiu humoro jausmu.

Katalikų Bažnyčios Romos kurijos kardinolas iš Kanados 68-erių Marcas Ouellet taip pat laikomas galimu kandidatu. Vatikano personalo ir vyskupų kongregacijos vadovas, Josepho Ratzingerio mokyklos teologas kartą pasakė, kad tapti popiežiumi „būtų košmaras“. Glaudžiai susijęs su kurija, Vatikano biurokratija, M. Ouellet taip pat turi ryšių su Lotynų Amerika, kur dirbo dėstytoju, o dabar vadovauja Vatikano komisijai regione.

68-erių Seanas O'Malley iš JAV būtų nesuteptos reputacijos kandidatas, jeigu kardinolai prioritetą nuspręstų skirti seksualinio išnaudojimo krizės sprendimui. Paskirtas dirbti į Bostoną 2003 metais po miesto dvasininkiją užklupusios pedofilijos krizės Š. O'Malley pardavė dalį Bažnyčios turto, kad sumokėtų kompensacijas aukoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi