Pasaulyje

2016.04.14 22:36

Kanada pristato pagalbos numirti taisykles

BNS2016.04.14 22:36

Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau liberalų vyriausybė ketvirtadienį pristatė įstatymo projektą, pagal kurį sunkiai sergantys ir mirštantys kanadiečiai galėtų siekti medicininės pagalbos savo gyvenimui nutraukti.

Tokia Baudžiamojo kodekso pataisa pristatyta praėjus vieneriems metams nuo Aukščiausiojo Teismo sprendimo panaikinti draudimą nusižudyti padedant gydytojams.

Vyriausybei buvo pavesta iki 2016 metų birželio 6-osios parengti įstatymo projektą, kuriuo būtų leidžiama rimtų sveikatos problemų turintiems suaugusiesiems užbaigti savo kančias.

Tačiau šie protokolai yra ne tokie visapusiai, kaip pasiūlymai, kuriuos pateikė specialus parlamento komitetas, suformuotas šiam prieštaringai vertinamam klausimui išstudijuoti.

Komitetas, kuris pateikė 21 rekomendaciją, ragino nusižudymą padedant gydytojui padaryti prieinamą žmonėms, tarp jų – veiksniems nepilnamečiams ir psichikos ligoniams, kenčiantiems nuo sekinančios ir nepagydomos ligos.

Žmogus, kuriam diagnozuota rimta sveikatos problema, taip pat galėtų iš anksto pasirūpinti savo mirtimi, situacijose, kai silpnaprotystė ar kita liga gali sutrukdyti jiems priimti sprendimą vėliau, siūlė komitetas.

Opozicijoje esantys konservatoriai komitete ginčijo tokias rekomendacijas ir sakė, kad jomis nueita daug toliau nei nurodė Teismas.

Vis dar nežinia, ar įstatymo projektas bus priimtas iki Teismo nustatyto termino birželį.

Tam tikros gyvenimo užbaigimo padedant gydytojui formos yra legalios Belgijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Šveicarijoje ir keliose JAV valstijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt