Pasaulyje

2016.04.14 15:48

V. Putino pagyros: Rusijai atsargų užteks 4 metams nieko neveikiant

ELTA2016.04.14 15:48

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kasmetinėje tiesioginėje klausimų ir atsakymų laidoje situaciją Rusijos ekonomikoje pavadino „pilka juosta“, pastebėdamas, kad valstybės tarptautinių atsargų užteks krizei įveikti, netgi jų nedidinant, jų turėtų užtekti dar ketveriems metams, informuoja „Reuters“.  

„Tarptautinių valstybės atsargų lygis grįžo į 2014 m. pradžios lygį, jos netgi kiek didesnės – anksčiau siekė 385,5 mlrd. dolerių, o dabar – 387 milijardus dolerių. Ir primenu, mes turime du vyriausybės atsargų fondus – Atsargų fondą ir Nacionalinės gerovės fondą, jie sumažėjo, bet labai nežymiai ir šiandien sudaro atitinkamai 50 mlrd. ir 71 mlrd., arba 10,5 proc. šalies BVP“, – sakė V. Putinas, paneigdamas spėliones, esą šaliai atsargų užteks tik metams.

„Tai reiškia, kad jeigu mes jas leisime tokia pačia tvarka, kaip ir, sakykime, praėjusiais metais, mums jų užteks dar ketveriems metams, net ir tuo atveju, jeigu jų nepildysime ir nieko nedarysime. Tačiau mūsų prognozėmis, šalies ūkis kitais metais jau augs, todėl atsargų fondų greičiausiai neprireiks naudoti, netgi tiek, kiek naudojome. Tad šiuo klausimu neturėtų būti jokio pagrindo nerimauti“, – pridūrė jis.

Atsargų fondas antrus metus iš eilės bus pagrindiniu deficitinio biudžeto finansavimo šaltiniu. Šiais metais Finansų ministerija planuoja iš Atsargų fondo panaudoti bent 2,1 trln. rublių iždo spragoms padengti, pernai ministerija panaudojo 2,6 trln. rublių.

Į klausimą, kokia dabar juosta ekonomikoje, juoda ar balta, V. Putinas atsakė: „Pilka, ir pasakysiu kodėl. Todėl, kad situacija dar nepasikeitė, bet vis dėlto tendencija teigiama“.

Rusijos BVP 2015 metais nusmuko 3,7 proc. Šiais metais vyriausybė prognozuoja 0,3 proc. nuosmukį, o 2017 metais – 1,4 proc. prieaugį.

Anot Rusijos prezidento, tendencija, kai žmonių, gyvenančių už skurdo ribos, dalis auga, kelia didelį susirūpinimą.

„Vyriausybės svarbiausias uždavinys ne spausdinti pinigus, o keisti ekonomikos struktūrą. Tai labai sudėtingas uždavinys, bet vis dėlto judame ta kryptimi“, – sakė jis ir įvardino esą akivaizdžius to judėjimo požymius, pavyzdžiui, pramonės gamybos prieaugis vasarį, šalies technologijų produkcijos eksporto augimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt