Pasaulyje

2016.04.14 11:39

B. Obama skelbia apie geroką IS susilpnėjimą

BNS 2016.04.14 11:39

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), kontroliuojanti dideles teritorijas Sirijoje ir Irake, dabar yra priversta pereiti į gynybą, o „jų reikalas žlugo“, trečiadienį pareiškė JAV prezidentas Barackas Obama po susitikimo su Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovais ir kitais saugumo pareigūnais.

B.Obama surengė retą vizitą CŽV būstinėje Virdžinijoje, kur aptarė pažangą operacijoje „Įgimtas ryžtas“ („Inherent Resolve“) – jau 20 mėnesių besitęsiančią JAV vadovaujamą kampaniją prieš IS džihadistus Irake ir Sirijoje.

„ISIL ginasi, o mes puolame, – aiškino JAV vadovas, vartodamas alternatyvų IS akronimą. – Iniciatyva priklauso mums, ir mes ketiname išlaikyti šią iniciatyvą.“

B. Obama atkreipė dėmesį į neseniai JAV aviacijos surengtus smūgius, per kuriuos buvo nukauti trys svarbūs IS lyderiai, taip pat į šią savaitę paskelbtą ataskaitą, rodančią, kad tos grupuotės kovotojų skaičius pasiekęs žemiausią lygį nuo 2014 metų.

„Ateinančiomis dienomis ir savaitėmis ketiname likviduoti daugiau (džihadistų lyderių). Kiekvieną dieną ISIL lyderiai atsibunda ir supranta, kad ta diena jiems gali būti paskutinė“, – pažymėjo prezidentas.

„Kaip nurodoma, jų kovotojų skaičius dabar yra mažiausias per pastaruosius dvejus metus, ir vis daugiau (jų) supranta, kad jų siekiai žlugo“, – pridūrė jis.

B. Obama pabrėžė, kad svarbu užbaigti penkerius metus besitęsiantį pilietinį karą Sirijoje, kad „Islamo valstybė“ būtų patikimai nugalėta.

Anksčiau trečiadienį JAV vadovaujamos koalicijos atstovas pulkininkas Steve'as Warrenas sakė Bagdade, kad ši kampanija sėkmingai įžengė į antrąją operacijų fazę.

Koalicija veikia pagal trijų pagrindinių etapų planą, kurio tikslas – sutriuškinti „Islamo valstybę“, sakė S. Warrenas.