Pasaulyje

2016.04.13 17:19

Ukrainos parlamento pirmininkas V. Hroismanas sutiko tapti premjeru

BNS 2016.04.13 17:19

Ukrainos parlamento pirmininkas Volodymyras Hroismanas trečiadienį pareiškė sutinkantis vadovauti būsimai naujajai vyriausybei ir sakė, kad valdančioji koalicija susitarė dėl kompromisinės ministrų kabineto sudėties.

„Pasiekėme priimtiną (vyriausybės) formatą, kuris leis išeiti iš krizės, kurioje dabar esame“, – sakė V. Hroismanas, atidarydamas rytinį Aukščiausiosios Rados posėdį.

Jis pridūrė, kad trečiadienį parlamento koalicijos deputatai galės aptarti siūlomą ministrų kabineto sudėtį.

„Manau, turėsime galimybę šiandien susitikti, surengti koalicijos susitikimą, kad rytoj balsuotume dėl naujos vyriausybės sudarymo, patvirtinti veiksmų programą“, – nurodė V. Hroismanas.

Anksčiau trečiadienį V. Hroismanas savo „Facebook“ žinutėje pareiškė apie savo sutikimą vadovauti vyriausybei.

Tačiau parlamento pirmininkas pabrėžė, kad būsimai vyriausybei, mėginsiančiai išvesti Ukrainą iš sunkios padėties, bus reikalingas didelis koalicijos frakcijų, tarp jų prezidento Petro Porošenkos partijos ir atsistatydinusio premjero Arsenijaus Jaceniuko Liaudies fronto, palaikymas.

Dėl būsimo ministro pirmininko kandidatūros ir ministrų kabineto sudėties pavyko susitarti naktį iš antradienio į trečiadienį, savo „Facebook“ paskyroje rašė Petro Porošenkos bloko (BPP) frakcijos vadovas Jurijus Lucenka.

Tuo tarpu jo pavaduotojas Oleksijus Hončarenka žurnalistams sakė, kad per trečiadienį vyksiantį koalicijos tarybos posėdį parlamento dauguma iškels V. Hroismano kandidatūrą į premjero postą ir informuos apie tai prezidentą.

„Iškelsim ministro pirmininko kandidatūrą, pateiksime ją prezidentu, o jau rytoj galėsime balsuoti ir dėl premjero, ir dėl vyriausybės, – sakė jis. – Iš tikrųjų per šiandien ir rytoj galime padėti tašką šiame klausime arba padėti tašką šio parlamento egzistavimui.“

„Tikiuosi, kad koalicija šiandien bus įkurta ir atliks pirmąjį žingsnį – pateiks prezidentui premjero kandidatūrą“, – pažymėjo O. Hončarenka.

Pasak jo, BPP trečiadienį taip pat planuoja galutinai apsispręsti dėl kultūros, ekonominės plėtros ir prekybos bei finansų ministrų kandidatūros.