Pasaulyje

2021.01.28 19:04

JAV ragina išvesti Rusijos ir Turkijos pajėgas iš Libijos

ELTA2021.01.28 19:04

JAV ketvirtadienį paragino nedelsiant iš Libijos išvesti Rusijos ir Turkijos pajėgas, pasibaigus tam skirtam terminui.

„Raginame visas išorės šalis, įskaitant Rusiją, Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), gerbti Libijos suverenitetą ir nedelsiant nutraukti bet kokią karinę intervenciją Libijoje“, – Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl Libijos sakė laikinasis JAV ambasadorius Richardas Millsas.

Tarpininkaujant JT, spalį konflikto šalys pilietinio karo alinamoje Libijoje susitarė dėl ilgalaikių paliaubų ir užsienio kovotojų bei samdinių pasitraukimo per tris mėnesius. Šis terminas baigėsi praėjusį šeštadienį.

„Remdamiesi spalį pasiektu paliaubų susitarimu, raginame Turkiją ir Rusiją nedelsiant inicijuoti jų pajėgų išvedimą iš šalies ir pašalinti užsienio samdinius ir karinius įgaliotinius, kuriuos jos užverbavo, finansavo, dislokavo ir rėmė Libijoje“, – teigė R. Millsas.

Libijoje, JT duomenimis, yra apie 20 000 užsienio kovotojų ir samdinių, padedančių kariaujančioms pusėms: JT pripažintai Nacionalinio susitarimo vyriausybei (GNA) Tripolyje ir generolui Khalifai Haftarui bei jo vadovaujamai Libijos nacionalinei armijai (LNA) rytuose.

GNA sulaukė karinės paramos iš Turkijos, o Kh. Haftarą remia JAE, Egiptas ir Rusija.