Pasaulyje

2016.04.11 11:56

Latvija nežada grąžinti privalomosios karo tarnybos

BNS2016.04.11 11:56

Šiuo metu Latvija negali sau leisti grąžinti privalomąją karo tarnybą, nes tam reikėtų didžiulių finansinių išteklių, pareiškė gynybos ministras Raimondas Bergmanis pirmadienį Latvijos visuomeninės televizijos ryto naujienų laidoje.

Pasak ministro, diskusijos dėl privalomosios karo tarnybos grąžinimo reikalingos, tačiau jis norėtų, kad pirmiausia būtų įgyvendinti ankstesni sprendimai dėl profesionalių karių ir nacionalinės gvardijos narių skaičiaus didinimo.

„Privalomosios karo tarnybos grąžinimui reikėtų didžiulių finansinių išteklių, infrastruktūros ir personalo (šauktiniams) mokyti. Mums reikėtų personalo ir infrastruktūros, o šiuo metu negalime sau to leisti“, – sakė R. Bergmanis ir pridūrė, kad Latvijos kariuomenė jau susiduria su problemomis dėl profesionalių karių aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis.

Balandžio pradžioje kalbėdama dviejų Baltijos Asamblėjos komitetų jungtiniame posėdyje, Latvijos Seimo pirmininkė Inara Murniecė sakė, kad tiek Estija, tiek Lietuva turi privalomąją karo tarnybą, todėl Latvijai taip pat derėtų apsvarstyti galimybę ją grąžinti.

Latvija šauktinių atsisakė ir perėjo prie profesionaliosios kariuomenės nuo 2007 metų sausio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt