Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.11 11:21

Armėnijoje tūkstančiai susirinko į demonstraciją dėl neramumų Kalnų Karabache

BNS 2016.04.11 11:21

Armėnijos sostinėje Jerevane į demonstraciją protestuoti prieš pastarojo meto smurtą ginčijamame Kalnų Karabacho regione sekmadienį susirinko keli tūkstančiai žmonių.

Smurto suintensyvėjimas pastarosiomis savaitėmis tame Azerbaidžano anklave, kuriame gyvena daugiausia armėnai, pareikalavo mažiausiai 92 gyvybių ir demonstrantai surengė tylų protestą, o paskui nuėjo prie monumento 30-čiai tūkst. 10-ojo dešimtmečio konflikto tame regione aukų.

Demonstracija, kurios dalyviai laikė Armėnijos ir Kalnų Karabacho vėliavas, buvo surengta kelios dienos po to, kai pasaulio lyderiai paragino abi šalis susilaikyti nuo tolesnio smurto – abiem joms pažeidinėjant paliaubas, kurioms tarpininkavo Maskva ir kurios įsigaliojo praėjusią savaitę.

„Man skaudu matyti, kaip žūsta jauni žmonės, bet aš jais didžiuojuosi“, – AFP sakė vienas protestuotojas, 21 metų studentas Goaras Papikianas.

„Jie pasirodė esantys tikri didvyriai (...) Mūsų žmonės visuomet juos prisimins“, – pridūrė jis.

35 metų Aramas Karapetianas ragino surasti draugišką sprendimą šiam konfliktui.

„Turime sustabdyti šį karą ir susėsti bei kalbėtis. Šis keturių dienų karas parodė, kad Azerbaidžano ginklai negali išspręsti Kalnų Karabacho klausimo“, – sakė A.Karapetianas.

Didžioji tarptautinės bendrijos dalis Kalnų Karabachą pripažįsta Azerbaidžano dalimi.

10-ojo dešimtmečio konfliktas 1994 metais baigėsi ugnies nutraukimu, kuriam tarpininkavo Rusija, bet abi šalys taikos susitarimo taip niekada ir nepasirašė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi