Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.11 09:28

Britų karališkosios šeimos vizitas Indijoje kelia vietinių susižavėjimą

Po Indiją keliaujantis Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Williamas ir jo žmona Catherine pirmadienį pietaus su šalies premjeru. Vizitas kelia daugiau kaip milijardo gyventojų turinčios buvusios kolonijos susižavėjimą – perpiet pora žaidžia kriketą su skurdžiausių šeimų vaikais, o vakare jau su garsiausiomis Bolivudo žvaigždėmis dalyvauja prabangioje vakarienėje.

Indijos seniai nebevaldo britų monarchai, šalis turi prezidentą, bet savaitės trukmės karališkasis vizitas čia traukia visų dėmesį. Sparčiai augančios šalies finansinėje sostinėje Mumbajuje, vos nusileidę ir aplankę prieš aštuonerius metus surengtų skaudžių teroro išpuolių memorialą, Kembridžo kunigaikštis Williamas ir kunigaikštienė Kate leidosi į pramogą, kuri šimtams milijonų Indijos gyventojų yra pats svarbiausias sportas – kriketą.

Nors jos partneris, šio sporto superžvaigždė Sachinas Tendulkaras ir stengėsi, Kate negalėjo pasigirti geru rezultatu, bet kur kas svarbesnis buvo kitas rezultatas – futbolo kamuolio spardymas su vaikais iš trijų nevyriausybinių organizacijų, besirūpinančių skurdžiausiomis šeimomis.

Kai dėl finansų ir filmų pamišusiame mieste sosto įpėdinis su žmona atvyko į Bolivudo žvaigždžių pokylį, daugelį ir vėl apstulbino kruopščiai išpuošta Indijos karoliukais Kate Middleton suknia ir ryškūs Indijos juvelyro sukurti auskarai. Nuo garsiosios Aishwarya Rai iki Oskarą laimėjusio „Lūšnynų milijonieriaus“ aktoriaus Anilo Kapooro – atrodė, kad visos garsenybės susirinko į prabangų viešbutį, kur surengtas spalvingas šokių ir muzikos pasirodymas.

Po susitikimo su jaunaisiais verslininkais pirmadienį pora skrenda į Delį, kur susitiks su pietų Indijoje šventykloje žuvusių žmonių atminimą pagerbusiu premjeru. Tada pora keliaus į raganosių prieglobstį, laukinės gamtos parką Indijos šiaurės rytuose, vėliau aplankys Butaną ir sugrįš į Indiją išvysti meilės simbolio – Taj Mahalo mauzoliejaus, kurio fone prieš ketvirtį amžiaus padaryta Williamo motinos princesės Dianos nuotrauka tapo vienišumo simboliu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi