Pasaulyje

2021.01.28 08:48

Naujausia informacija. JT vadovas: vakcinos nuo COVID-19 šiemet yra „didžiulis moralinis išbandymas“ pasauliui

atnaujinta 20.55
BNS, ELTA2021.01.28 08:48

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas pareiškė, kad svarbiausias 2021 m. tikslas yra įveikti koronaviruso pandemiją, o vakcinų nuo COVID-19 padalijimo klausimas yra „pirmas didžiulis moralinis išbandymas“ pasauliui.

JT Generalinėje Asamblėjoje A. Guterresas teigė, kad, nors mokslas veikia sėkmingai, „trūksta solidarumo“, nes vakcinos greitai pasiekia tik keletą šalių, o skurdžiausioms valstybėms jų nelieka.

„Jei virusui bus leista plisti kaip miškų gaisrui pasaulio pietuose, jis neišvengiamai mutuos, taps labiau užkrečiamu, labiau mirtinu ir, galų gale, labiau atspariu vakcinomis ir sugrįš kamuoti pasaulio šiaurės“, – pareiškė A. Guterresas.

JT vadovas taip pat perspėjo, kad pačioms šalims nereikalingų vakcinų kaupimas gali kainuoti pasaulio ekonomikai iki 9,2 trln. dolerių, o pusę šių nuostolių tektų turtingosioms šalims.

Jis paragino skirti daugiau išteklių JT programai „Covax“, kuria siekiama po lygiai padalinti vakcinas visoms pasaulio šalims.

A. Guterreso teigimu, šiemet taip pat svarbu finansiškai paremti visas nuo pandemijos nukentėjusias šalis, spręsti klimato kaitos ir nelygybės klausimus bei stiprinti žmogaus teisių apsaugą.

Jis pavadino 2020-uosius „mirties, nelaimių ir nevilties metais“, tačiau krizė esą gali paskatinti imtis pokyčių.

Atnaujinta 20.55

JAV nustatyti pirmieji užsikrėtimo PAR aptiktos atmainos koronavirusu atvejai

Jungtinėse Valstijose nustatyti du užsikrėtimo Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) pirmą kartą aptiktos atmainos koronavusu atvejai, pranešė JAV sveikatos apsaugos pareigūnai.

Naujosios atmainos COVID-19 atvejai Pietų Karolinos valstijoje nustatyti dviem suaugusiems, kurie nekeliavo į užsienį ir neturėjo jokio tarpusavio kontakto.

„Šios SARS-CoV-2 atmainos pasirodymas mūsų valstijoje yra svarbus priminimas visiems pietų karoliniečiams, kad kova su šiuo mirtinu virusu toli gražu nesibaigė“, – teigė laikinai einantis pareigas valstijos Sveikatos departamento direktorius Brannonas Traxleris.

Atnaujinta 19.38

Italijoje nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, mirė 492 infekuotieji

Pastarąją parą Italijoje mirė 492 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Bendras infekcijos aukų skaičius šalyje pasiekė 87 381.

Per pastarąsias 24 valandas buvo nustatyti 14 372 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Bendras infekuotųjų skaičius Italijoje nuo pandemijos pradžios pasiekė 2 515 507, pasveiko 1 953 509 žmonės.

Ateinantį sekmadienį iškart keli Italijos regionai gali palikti „oranžinę zoną“, kur galioja griežti apribojimai. Tad beveik visa šalis taps „geltonąja zona“, kur epidemiologinė rizika yra vidutinio dydžio.

Tyrimas: geriausiai su pandemija tvarkosi Naujoji Zelandija, Lietuva – 19-toje vietoje

Brazilijos atsakas į koronaviruso pandemiją buvo blogiausias pasaulyje, o Naujosios Zelandijos – geriausias, parodė tyrimas, kurio rezultatus ketvirtadienį paskelbė autoritetinga Australijos idėjų kalvė. Tuo tarpu Lietuva sąraše tarp geriausiai susitvarkančių šalių – 19 vietoje.

Sidnėjuje įsikūręs F. Lowy Tarptautinės politikos institutas tyrimo metu vertino beveik 100 valstybių pagal šešis kriterijus, įskaitant patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių, mirčių skaičių ir testavimo parametrus.

„Paimti kartu, šie rodikliai rodo, gerai ar prastai šalys tvarkėsi su pandemija“, – rašoma nepriklausomo instituto ataskaitoje.

Be Naujosios Zelandijos, kuri sėkmingai suvaldė viruso plitimą uždariusi sienas, taikydama griežtą karantiną ir vykdydama platų testavimą, į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko Vietnamas, Taivanas, Tailandas, Kipras, Ruanda, Islandija, Australija, Latvija ir Šri Lanka.

Estija pagal šį indeksą užima 11-ą, o Lietuva – 19-ą vietą.

Sąrašą užbaigia 98 vietoje esanti Brazilija. 97 vieta atiteko Meksikai, 96 – Kolumbijai, 95 – Iranui, 94 – Jungtinėms Valstijoms.

Brazilijoje užregistruota daugiau kaip 218 tūkst. mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejų. Pagal aukų skaičių ji užima antrą vietą pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Abiem daugiausiai gyventojų turinčioms Amerikos šalims beveik visus pastaruosius metus vadovavo nacionalistinių pažiūrų lyderiai, aktyviai menkinę pandeminio koronaviruso pavojingumą, šaipęsi iš kaukių dėvėjimo, pasisakę prieš karantinus ir galiausiai patys užsikrėtę šiuo virusu.

Kinijos, kur pirmiausia atsirado šis užkratas, indekse nėra, nes, anot jo sudarytojų, trūksta viešai prieinamų duomenų apie testavimą.

Pekinas uoliai stengiasi kontroliuoti viešąją nuomonę apie valdžios atsaką į pandemiją, siekdamas parodyti Kinijos autoritarinės sistemos pranašumą prieš demokratijas, daugeliui kurių sunkiai sekasi tvarkytis su krize.

F. Lowy institutas nurodė, kad vertinant atsaką į pandemiją politinių sistemų aspektu, aiškaus nugalėtojo nėra.

„Kai kurios valstybės tvarkėsi su pandemija geriau už kitas, tačiau dauguma šalių visgi lenkė viena kitą tik neveiksmingumo mastais“, – rašoma ataskaitoje.

Mažesnės šalys, turinčios mažiau kaip 10 mln. gyventojų, regis, turėjo tam tikrų pranašumų.

„Iš esmės, šalys su mažesnėmis populiacijomis, darniomis visuomenėmis ir stipriomis institucijomis turi lyginamąjį pranašumą tvarkantis su pasauline krize, tokia kaip pandemija“, – rašoma ataskaitoje.

Nuo 2019 metų gruodžio, kai prasidėjo protrūkis, visame pasaulyje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius jau perkopė 100 mln., o maždaug 2,2 mln. užsikrėtusiųjų mirė.

atnaujinta 19.05

Latvijos vyriausybė patvirtino vakcinacijos nuo COVID-19 planą

Latvijos vyriausybė ketvirtadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą vakcinacijos nuo COVID-19 planą, pagal kurį numatoma paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų.

Kaip pranešama, buvusios sveikatos apsaugos ministrės Ilzės Vinkelės vadovaujama ministerija jau anksčiau buvo paruošusi panašų planą, tačiau ministras pirmininkas Krišjanis Karinis jį sukritikavo kaip turintį trūkumų, ir vyriausybė jam nepritarė.

Siekiant paspartinti vakcinaciją nuo COVID-19 taip, kad ji atitiktų vakcinos tiekimo tempus, ir užtikrinti patogų bei lankstų vakcinacijos procesą, bus sukurtas koordinuotas vakcinavimo tinklas, atitinkantis Sveikatos apsaugos ministerijos sukurtą vakcinacijos planą.

Bendras tinklas sujungs turimus sistemos išteklius, bus sukurtas bendras vakcinuojamų asmenų sąrašas, unifikuotas skiepų kalendorius, skiepų kambariai ir tiesinė valdymo grandinė, centralizuotas vakcinų tiekimas ir atsargų valdymas bei unifikuota komunikacija su gyventojais.

Ministerija paaiškino, kad siekiant geriausiai užtikrinti vakcinavimo sistemos pajėgumus, bus sudarytas bendras vakcinuojamų asmenų sąrašas. Jame bus registruojami pasiskiepyti norintys gyventojai, kuriai prioritetinei grupei jie priklauso, pasirinkta vakcinavimo vieta ir kontaktinė informacija.

Jeigu prioritetinėms grupėms priklausantys atstovai pakeis savo sprendimą dėl vakcinavimo, jie vis tiek galės pretenduoti į skiepą kitame vakcinavimo etape, laikinai užleisdami vietą kitiems norintiems. Vakcinų dozės į skiepų kambarius bus tiekiamos pagal šiuos sąrašus.

Vakcinacijos proceso valdymui bus pasitelktos informacinės technologijos, siekiant supaprastinti informacijos apdorojimą ir koordinavimo procesą. Informacinių technologijų sprendimai taip pat padės pagreitinti vakcinavimo procesą.

Norint pasiekti užsibrėžtą tikslą ir iki 2021 metų vasaros pabaigos paskiepyti bent jau 70 proc. šalies gyventojų, skiepijimo pajėgumai turi būti padidinti tiek, kad per savaitę skiepo dozę gautų bent po 100 tūkst. gyventojų, nurodė ministerija.

Naujajame vakcinacijos plane numatyta gerokai mažesnio „AstraZeneca“ vakcinos dozių kiekio pristatymas per pirmąjį šių metų ketvirtį. Pagal pirmąjį planą Latvija planavo gauti 423 957 vakcinos dozes, bet naujajame plane „AstraZeneca“ vakcinos dozių kiekis sumažintas iki 108 791.

Tuo metu „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinų kiekis sumažėjo dviem trečdaliais – iki 182 661 dozės arba 444 040 dozių mažiau, nei planuota anksčiau. Planuojama, kad per antrąjį šių metų ketvirtį vakcinų pristatymai išaugs 355 157 dozėmis.

atnaujinta 18.50

Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras perspėja, kad šalyje sparčiai plinta naujųjų atmainų koronavirusas

Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas perspėjo gyventojus, kad šalyje sparčiai plinta naujųjų atmainų koronavirusas, todėl svarstomas įvesti griežtesnes protrūkio valdymo priemones.

„Norime išvengti epidemijos epidemijoje“, – sakė O. Veranas, Prancūzijoje kasdien registruojant daugiau nei 20 tūkst. COVID-19 atvejų.

Pasak jo, naujųjų atmainų koronavirusas šalyje plinta itin sparčiai, o kasdien tokių atvejų nustatoma apie 2 000. Dažniausiai aptinkamas pirmą kartą Didžiojoje Britanijoje nustatytos atmainos koronavirusas.

O. Veranas tvirtino, kad didėja ligoninių užpildymas ir spaudimas visai sveikatos apsaugos sistemai, o įvesta komendanto valanda esą yra veiksminga, tačiau jos nepakanka viruso plitimui suvaldyti.

Vyriausybė, teigė O. Veranas, supranta apribojimų poveikį tiek gyventojams, tiek ir ekonomikai, tačiau, tikino jis, šalies vakcinacijos kampanija suteikia vilties išbristi iš krizės.

atnaujinta 16.31

Saeimos pirmininkė: nepaprastąją padėtį Latvijoje teks pratęsti

Nepaprastąją padėtį, įvestą Latvijoje dėl pandemijos iki vasario 7 d., teks pratęsti. Tai ketvirtadienį pareiškė Saeimos (parlamento) pirmininkė Inara Mūrniecė.

„Nepaprastąją padėtį teks pratęsti, tuo pat metu vyriausybė turi toliau teikti finansinę paramą dėl krizės nukentėjusiems žmonėms, ypač šeimoms su vaikais“, - sakė ji žurnalistams.

Anot parlamento vadovės, ankstesni duomenys apie sergamumo lygį Latvijoje dar teikė vilčių, bet išvakarėse susirgusiųjų skaičius vėl viršijo 1 tūkst. Be to, reikia atsižvelgti į didelį koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičių šalies ligoninėse, pabrėžė ji. „Pratęsti nepaprastąją padėtį būtina, jeigu tai išgelbės žmonių gyvybę ir sveikatą“, - pažymėjo I. Mūrniecė.

Anot Saeimos pirmininkės, Ekonomikos ministerija ir kitos atsakingos struktūros turi stebėti, ar kovai su pandemija įvesti apribojimai atitinka konkrečią situaciją šalyje, ir laiku juos peržiūrėti, kad priemonės būtų logiškos ir suprantamos gyventojams.

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Latvijoje buvo užfiksuotas praėjusių metų kovo 2 d. Nuo to laiko šalyje Covid-19 diagnozuotas 63 992 žmonėms, mirė 1 148 infekuotieji.

atnaujinta 15.12

Lenkijoje pratęstas karantinas, tačiau kitą savaitę bus atidaryti prekybos centrai ir muziejai

Lenkijoje iki vasario 14 d. pratęstas karantinas, tačiau kitą savaitę bus leista atidaryti parduotuves prekybos centruose ir muziejus, paskelbė sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis.

Pasak A. Niedzielskio, prekybos centruose, muziejuose ir galerijose nuo pirmadienio galės būti ribotas skaičius lankytojų.

Iki šiol muziejai, galerijos ir dauguma parduotuvių prekybos centruose buvo uždaryti, veikė tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės. Lenkijoje taip pat bus atsisakyta specialių apsipirkimo valandų, skirtų tik senjorams.

Ministro teigimu, kiti karantino apribojimai pratęsiami iki vasario 14 d.

Ketvirtadienį Lenkijoje užregistruota per 7 100 naujų COVID-19 atvejų ir 389 mirtys. Iš viso šalyje nustatyta beveik 1,5 mln. ligos atvejų ir 36 443 mirtys.

Lenkijoje taip pat tęsiamas sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojų ir vyresnių nei 70 metų amžiaus gyventojų skiepijimas. Iš viso paskiepyta apie 1 mln. žmonių, 150 tūkst. iš jų sulaukė ir antrosios skiepo dozės.

atnaujinta 15.10

PSO: Europos šalys jau gavo 25 mln. COVID-19 vakcinų dozių

Europos regionui priskiriamos 35 valstybės jau sulaukė apytikriai 25 mln. COVID-19 vakcinos dozių, pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyriaus vadovas Hansas Kluge.

„Vakcinavimą pradėję 35 Europos regiono šalys jau yra gavę 25 mln. skiepų dozių“, – per trumpą spaudos konferenciją ketvirtadienį kalbėjo jis.

H. Kluge perspėjo, jog naujojo koronaviruso plitimo Europoje lygis išlieka aukštas, ir tai kelia rimtą spaudimą sveikatos apsaugos sistemoms. Todėl, jo įsitikinimu, sušvelninti galiojančias ribojimo priemones kol kas pernelyg anksti.

„Turime būti kantrūs, vakcinavimui prireiks laiko“, – pridūrė PSO atstovas.

atnaujinta 15.07

Latvijoje – 965 nauji COVID-19 atvejai, 10 pacientų mirė

Latvijoje per pastarąją parą nustatyti 965 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė dar 10 anksčiau užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Viena iš koronaviruso aukų buvo jaunesnė nei 25 metų.

Trečiadienį buvo skelbta apie 1 103 naujus COVID-19 atvejus ir 12 mirusių pacientų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti 63 992 COVID-19 atvejai ir mirė 1 148 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 10 982 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje kiek padidėjo iki 577,1 atvejo 100-ui tūkst. gyventojų.

Nuo vakcinacijos pradžios gruodžio pabaigoje pirmąją vakcinos nuo koronaviruso dozę gavo jau 16 998 žmonės, abi – 4 357 asmenys.

PSO įspėja Europą per anksti nešvelninti ribojimų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja Europą pernelyg greitai nešvelninti ribojimų kovoje su koronavirusu, rašo agentūra „Reuters“.

Užsikrėtimo rodikliai dar yra per aukšti, o sveikatos sistemos vis dar smarkiai apkrautos, sakė PSO padalinio Europoje direktorius Hansas Klugė. Jis pabrėžė, kad per anksti atsipalaiduoti.

Kad mažėtų užsikrėtimų skaičius, anot H. Klugės, reikalingos ilgalaikės ir nuoseklios pastangos. „Mes išmokome sunkias pamokas – greitas atidarymas ir uždarymas ir vėl atidarymas yra bloga strategija, - kalbėjo jis. – Turime būti kantrūs. Reikės laiko vakcinacijai“.

300 dienų Londono ligoninėje gydytas COVID-19 pacientas paleistas namo

Londone į namus išleistas 74 metų COVID-19 pacientas, kuris ligoninėje buvo gydomas daugiau kaip 300 dienų. „Geriausias buvimo namuose aspektas – tai nebūti ligoninėje", - grįžęs pas šeimą stočiai BBC sakė londonietis Geoffrey`is Woolfas. – Aš galiu valgyti kada noriu ir ką noriu. Aš galiu matyti savo sūnus ir draugus“.

G. Woolfas praėjusių metų kovą sunkiai susirgo COVID-19. Tada jam daugiau kaip du mėnesius taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija ir sukelta koma.

Vienu metu vilčių praktiškai nebuvo, tačiau liepą pacientas netikėtai prabudo. Prireikė dar kelių mėnesių gydymo, kalbos treniruočių ir fizioterapijos procedūrų, kol jis po patirto insulto ir savo ligos atsigavo tiek, kad po iš viso 306 dienų, praleistų dviejose ligoninėse, galėtų būti išleistas į namus.

Buvusio advokato sūnūs literatūrą mėgstančiam savo tėvui į ligoninę atnešė elektroninių knygų skaityklę su audioknygomis, kurias leido net jam būnant komoje. Ši priemonė, anot medikų ir slaugytojų, turėjo teigiamą efektą ir dabar naudojama keliose kitose ligoninėse.

G. Woolfo sūnūs įsteigė pagalbos organizaciją „Books for Dad“, kuri nuo tada nupirko apie 400 elektroninių skaityklių su audioknygomis pacientams.

atnaujinta 13.52

Padėtis Latvijoje

Latvija per praėjusią parą patvirtino 965 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus, rodo Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenys.

Per pastarąją parą užregistruota 10 su COVID-19 siejamų mirčių.

Per 24 val. Latvijoje buvo atlikti 10 982 koronaviruso tyrimai, 8,8 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 63 992 žmonės. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 1 148.

atnaujinta 12.57

Vokietija dėl naujų koronaviruso atmainų ketina varžyti keliones

Vokietija planuoja uždrausti atvykti daugumai keliautojų iš šalių, kuriose labiausiai išplitusios naujos, užkrečiamesnės pandeminio koronaviruso atmainos, ketvirtadienį pranešė vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis.

Šiais ribojimais siekiama sulėtinti naujų užkrato atmainų plitimą, keliantį grėsmę Vokietijos pastaruoju metu pasiektai sėkmei kovojant su pandemija.

„Šiuo metu vyriausybėje koordinuojame [veiksmus], siekdami uždrausti atvykimus iš sričių, [kuriose išplitusios] mutacijos“, – sakė H. Seehoferis.

„Susitelkiame į šiuos kelionių iš mutacijų [išplitimo] sričių, kurios šiuo metu yra Britanija, Portugalija, Pietų Afrika ir Brazilija, suvaržymus“, – pridūrė jis.

atnaujinta 12.51

Baltarusijoje – 1 718 naujų COVID-19 atvejis, mirė 10 pacientų

Baltarusijoje per pastarąją parą atlikus 15,8 tūkst. testų nustatyta 1 718 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, taip pat mirė dešimt anksčiau COVID-19 užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį buvo skelbta apie 1 651 naują užsikrėtimo atvejį ir dešimties pacientų mirtį.

Bendras šalyje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 242 851.

Ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 688.

Iš šalies gydymo įstaigų per praėjusią parą buvo išrašytas 2 131 pasveikęs COVID-19 pacientas, o bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios padidėjo iki 229 199.

Manoma, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius Baltarusijoje gali būti didesnis.

atnaujinta 12.09

Lenkijoje – beveik 7,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 389 pacientai mirė

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 7 156 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 389 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas ketvirtadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 6 789 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 389 mirusius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 496 665 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 36 443 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija ketvirtadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 13 879 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 406 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 250 892 žmonės, iš jų 4 625 – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Šalyje bent vieną vakcinos dozę iš reikiamų dviejų gavo 1 mln. žmonių, o dvi dozes gavusių asmenų skaičius artėja prie 150 000.

Sveikatos apsaugos tarnybos pažymėjo, kad nuo skiepijimo kampanijos pradžios užfiksuoti 494 atvejai, kai paskiepytiems asmenims pasireiškė šalutinis poveikis.

Nuo pirmadienio Lenkija pradėjo skiepyti gyventojus nuo 70 metų amžiaus.

Vyriausybė planuoja, kad per šių metų pirmąjį ketvirtį šalyje, turinčioje apie 38 mln. gyventojų, nuo COVID-19 bus paskiepyta apie 3 mln. žmonių.

atnaujinta 11.37

Estijoje per parą patvirtinta 690 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės

Estijoje per praėjusias 24 valandas patvirtinta 690 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų, mirė aštuoni žmonės, praneša Sveikatos taryba.

Per parą buvo atlikti 5 326 koronaviruso testai, 13 proc. jų rezultatų buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 529,8.

Šiuo metu Estijos ligoninėse gydomi 379 COVID-19 sergantys pacientai – 13 pacientų mažiau nei prieš parą. 39 iš jų gydomi intensyvios terapijos skyriuose, 21 pacientui reikalingas plaučių ventiliavimas.

Nuo pandemijos pradžios Estija iš viso patvirtino 42 656 užsikrėtimo atvejus ir 406 mirties atvejus.

atnaujinta 10.49

JAV per parą registruota daugiau kaip 3 900 mirčių nuo COVID-19

Jungtinėse Valstijose per parą registruota daugiau kaip 3 900 su koronavirusu siejamų mirčių. Per 24 valandas mirė 3 943 pacientai, rodo ketvirtadienio rytą paskelbti Johnso Hopkinso universiteto duomenys. Daugiausiai mirčių iki šiol – 4 466 – fiksuota sausio 12 dieną.

Registruotų naujų infekcijų skaičius buvo palyginti mažas – 152 478. Ligšiolinis rekordas yra 300 282 nauji užkrato atvejai, apie kuriuos pranešta sausio 2 dieną.

330 mln. gyventojų turinčioje šalyje virusas iki šiol diagnozuotas 25,6 mln. žmonių, per 429 000 jų mirė. Tai didžiausi skaičiai pasaulyje.

atnaujinta 10.21

Rusijoje – 19,1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 575 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 19 138 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 575 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytą 17 741 užsikrėtimo atvejį ir 594 pacientų mirtį.

Daugiausiai naujų susirgimų per praėjusią parą patvirtinta Maskvoje – čia nustatyti 2 128 užsikrėtimo atvejai ir mirė 62 anksčiau užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje patvirtinta iš viso 3 793 810 COVID-19 atvejų, 71 651 užsikrėtęs žmohus mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 3 229 258 pasveikę pacientai, iš jų 26 775 – per praėjusią parą.

Manoma, kad užsikrėtusiųjų skaičius Rusijoje gali būti kur kas didesnis, nei skelbiama oficialiojoje statistikoje.

atnaujinta 10.14

Gamintojai: „Pfizer-BioNTech“ vakcina apsaugo nuo britiškojo ir afrikietiškojo COVID-19

JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ ir Vokietijoje įsikūrusi įmonė „BioNTech“ ketvirtadienį paskelbė, kad jų sukurta vakcina nuo COVID-19 veiksmingai apsaugo nuo naujų koronaviruso, neseniai atrastų Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Afrikoje.

Bendrovių pranešime sakoma, kad per bandymus, kurių metų buvo tiriamas vakcinos veiksmingumas anksčiau plitusios ir naujųjų viruso variantų atžvilgiu, buvo nustatyta „nedidelių skirtumų“, bet „mažai tikėtina, kad jie lems vakcinos veiksmingumo reikšmingą sumažėjimą“.

Nors šios išvados rodo, kad kovojant su naujų, užkrečiamesnių koronaviruso atmainų plitimu nauja vakcina nereikalinga, „Pfizer“ ir „BioNTech“ pabrėžė reaguosiančios, jeigu atsirastų įrodymų, kad dabartinis preparatas nepakankamai apsaugo nuo naujų užkrato padermių.

Bendrovės toliau stebės savo vakcinos „veiksmingumą realiomis sąlygomis“, taip pat naujų atmainų atžvilgiu.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ įsitikinusios, kad „BioNTech“ patentuotos iRNR vakcinos platformos lankstumas yra tinkamas sukurti naujų vakcinos variantų, jeigu to prireiktų“, – pažymėjo bendrovės.

Trečiadienį buvo paskelbta, kad per ankstesnę parą pasaulyje mirė daugiau kaip 18 tūkst. koronavirusu užsikrėtusiu žmonių – rekordiškai daug nuo pandemijos pradžios. Vakcinos nuo COVID-19 laikomos vienintele realia priemone, leisiančia įveikti šią pasaulinę sveikatos krizę ir grįžti prie įprasto gyvenimo.

atnaujinta 10.04

Ukrainoje praėjusią parą patvirtinti 5 529 nauji COVID-19 atvejai ir dar 149 anksčiau užsikrėtusių pacientų mirtys, ketvirtadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

„2021 m. sausio 28 dieną Ukrainoje užregistruoti 5 529 nauji COVID-19 atvejai. Susirgo 248 vaikai ir 236 medicinos darbuotojai. Hospitalizuotas 1 941 žmogus, 149 mirė ir 11 946 pasveiko“, – savo feisbuko paskyroje parašė M. Stepanovas.

Bendras infekuotųjų skaičius Ukrainoje pasiekė 1,206 mln. Infekcija šalyje iš viso nusinešė 22 351 gyvybę, o pasveikusiu laikomas 992 031 žmogus.

atnaujinta 09.55

PSO komanda Uhane baigė karantiną ir pradės tirti COVID-19 kilmę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) komanda Kinijos Uhano mieste baigė karantiną ir pradės faktų dėl COVID-19 kilmės nustatymo darbus.

Tyrėjai, kurie atvykę į Kiniją turėjo 14 dienų karantinuotis, ketvirtadienį po pietų buvo pastebėti išeinantys iš savo viešbučio ir lipantys į autobusą. Kol kas neaišku, kur jie vyksta.

Jų misija įgavo politinį krūvį, nes Kinija siekia išvengti kaltinimų dėl numanomų klaidų ankstyvuoju etapu reaguojant į ligos protrūkį. Svarbus klausimas – kur Kinija leis tyrėjams lankytis ir su kuo jie galės kalbėtis.

Misija surengta tik po nemažų ginčų, paskatinusių PSO žengti retą žingsnį ir pasiskųsti, kad Kinija pernelyg ilgai derina visas detales.

Kinija, griežtai nepritarianti nepriklausomam tyrimui, kurio negalėtų visiškai kontroliuoti, sakė, kad šis reikalas komplikuotas ir kad kinų medikai dabar susirūpinę naujais viruso židiniais Pekine, Šanchajuje ir kituose miestuose.

Nors PSO iš pradžių sulaukė kritikos, ypač iš JAV, kad nepakankamai griežtai vertina Kinijos atsaką, neseniai organizacija apkaltino Kiniją ir kitas šalis per lėtu veikimu protrūkio pradžioje. Pekinas galiausiai pripažino, kad galėjo veikti geriau.

Tačiau bendrai Kinija tvirtai teisina savo atsaką, galbūt nerimaudama dėl galimų pasekmių šalies reputacijai ar net finansinių padarinių.

Ukrainoje patvirtinta 5,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 5 529 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 149 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 3 776 naujus užsikrėtimo atvejus ir 145 pacientų mirtį.

M. Stepanovas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuotas 1 941 COVID-19 pacientas, o 11 946 žmonės pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 1 206 412 koronavirusinės infekcijos atvejų, 22 351 pacientas mirė, 992 031 pasveiko.