Pasaulyje

2021.01.27 19:05

Rusija žada skirti baudas interneto platformoms už paauglių raginimą protestuoti

BNS2021.01.27 19:05

Rusija trečiadienį pareiškė, kad baus populiariausias socialinių tinklų platformas, jei jos nešalins raginimų paaugliams dalyvauti įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno palaikymo protestuose.

Prieš savaitgalio demonstracijas socialiniuose tinkluose, įskaitant vaizdo įrašų bendrinimo programėlę „TikTok“, itin populiarią tarp paauglių, buvo išplatinta tūkstančiai rengiamus protestus palaikančių vaizdo įrašų.

Reaguodama Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ perspėjo interneto platformas, kad jos sulauks baudų, jeigu nepanaikins tokių pranešimų ir pridūrė, kad keletas jau daug jų pašalino.

„Roskomnadzor“ pranešime sakoma, kad tokios platformos kaip „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, „TikTok“ ir „YouTube“ sulauks baudų „už nesilaikymą reikalavimų sustabdyti raginimų nepilnamečiams dalyvauti nesankcionuotuose mitinguose sklaidą“.

„Nepaisant generalinės prokuratūros reikalavimo ir „Roskomnadzor“ pranešimo, šios interneto platformos laiku nepašalino iš viso 170 nelegalių kreipimųsi“, – nurodė tarnyba.

Baudos dydis sieks nuo 800 tūkst. iki 4 mln. rublių (8,7 tūkst.–43,7 tūkst. eurų).

Rusijoje draudžiama rengti protestus, negavus jiems pareigūnų leidimo. Taip pat draudžiama kviesti jaunesnius nei 18 metų asmenis dalyvauti demonstracijose.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas skundėsi dėl augančios didžiųjų technologijų bendrovių, pasak jo, „konkuruojančių“ su valstybe, įtakos.

Įrašai su A. Navalnui skirta grotažyme gausiai paplito po „TikTok“ platformą ir surinko daugiau nei 1,5 mlrd. peržiūrų po to, kai vos sugrįžęs iš Vokietijos opozicionierius pateko už grotų.

Praėjusį šeštadienį policija per protestus, vykusius daugiau kaip 100 šalies miestų, sulaikė beveik 3,9 tūkst. žmonių – daugiausia per vieną dieną. Demonstrantai reikalavo paleisti A. Navalną ir protestavo prieš Vyriausybę.

Kalinamo Kremliaus kritiko A. Navalno komanda antradienį paragino rusus ateinantį savaitgalį Maskvoje susirinkti į naujus antivyriausybinius protestus prie Federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir prezidento Vladimiro Putino administracijos būstinių.