Pasaulyje

2021.01.27 18:10

Lenkijoje vėl vyksta protestai, nes Tribunolas patvirtino abortų suvaržymus

atnaujinta 20.11
LRT.lt, BNS2021.01.27 18:10

Lenkijos Konstitucinis Teismas patvirtino pakeitimus ir sugriežtino abortų tvarką šalyje, kurioje prieš tris mėnesius dėl šio klausimo kilo masiniai protestai. Dėl to įvairiuose Lenkijos miestuose vėl prasidėjo masiniai protestai.

Vakare, kaip ir planuota, Lenkijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos. Varšuvoje protestuotojai rinkosi prie Tribunolo pastato, nuo kur pajudėjo miesto gatvėmis.

Tribunolo nutarimą paskelbė ir Lenkijos Vyriausybė, socialiniame tinkle „Twitter“.

Spalio mėnesį Konstitucinis Teismas skelbė, kad nėštumų nutraukimas apsigimimų atvejų turėtų būti nelegalus.

Protestai, kuriuos organizavo grupė „Moterų streikas“, reguliariai vyko nuo spalio 22-osios, kai šalies konstitucinis teismas paskelbė nutartį, kuria dar labiau sugriežtino abortų įstatymą – ir taip vieną griežčiausių Europoje.

Pani mgr Przyłębska opublikowała uzasadnienie swojego oświadczenia ws. aborcji na stronie internetowej TK. To...

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet on Wednesday, January 27, 2021

Lenkijoje protestai prieš beveik visišką abortų uždraudimą prasidėjo spalio pabaigoje, kai Lenkijos Konstitucinis tribunolas nusprendė, kad nėštumo nutraukimas vaisiaus apsigimimo atveju prieštarauja Konstitucijai. Tai reiškia, kad abortas yra teisėtas tik išžaginimo, kraujomaišos atvejais ir kai motinos sveikatai ir gyvybei gresia pavojus.

Iki šiol 38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje per metus būdavo teisėtai atliekama mažiau kaip 2 tūkst. nėštumo nutraukimo procedūrų. Moterų grupių skaičiavimu, apie 200 tūkst. moterų nutraukia nepageidaujamą nėštumą nelegaliai arba vyksta į užsienį.

Manoma, kad po naujausio Konstitucinio Teismo nutarimo Lenkijoje vyks nauja protestų banga dėl įvesto griežto abortų įstatymo.

Apie protestą paskelbė ir „Moterų streikas“ organizacija, kuri 18.30 valandą vakaro rinksis priešais Varšuvos Konstitucinį Teismą protestui, skelbia gazeta.pl.