Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.11 00:48

Traukiasi Ukrainos premjeras A. Jaceniukas

DELFI.lt, BNS 2016.04.11 00:48

Ukrainos premjeras A. Jaceniukas traukiasi iš posto, praneša „Ukrainskaja pravda“, cituodama paties premjero pareiškimą.

„Aš nusprendžiau atsistatydinti iš premjero pareigų. Balandžio 12 d. savo sprendimą pristatysiu Aukščiausiajai Radai“, – sakoma premjero pareiškime.

„Nuo šios dienos savo tikslus aš regiu platesnius nei premjero postas“, – savo pareiškime teigė Ukrainos premjeras.

„Petro Porošenkos blokas į premjero postą siūlo Vladimirą Groismaną“, – pranešime teigė A. Jaceniukas.

Liaudies Fronto partija ir toliau liks koalicijoje.

Jis aiškino, kad šį sprendimą priėmė dėl kelių priežasčių.

„Politinė krizė valstybėje sukelta dirbtinai. Noras pakeisti vieną žmogų apakino politikus ir paralyžiavo jų valią imtis realių pokyčių, – teigė A. Jaceniukas. – Vyriausybės keitimo procesas virto beprotišku bėgimu vietoje. Šios krizės autoriai tapo aplinkybių įkaitais ir padarė įkaitais mus visus – vyriausybę, visuomenė, valstybę.“

A. Jaceniukas pridūrė, kad negalima leisti vykdomosios valdžios destabilizacijos karo metu, aiškindamas, kad tokia perspektyva bus neišvengiama, jeigu po jo atsistatydinimo nebus iškart išrinkta nauja Ukrainos vyriausybė.

„Padėties sprendimas pagaliau tapo pasiekiamas. Parlamente atsikuria koalicinė dauguma. Naujas susitarimas grindžiamas mūsų ministrų kabineto programos tikslais ir principais“, – pabrėžė premjeras.

DELFI primena, kad A. Jaceniuko populiarumas pradėjo smukti dėl nesiliaujančių kivirčų dėl reformų ir įtarimų korupcija. Šalis vasario viduryje pateko į politinę nežinią, kai atsistatydino du valdančiosios koalicijos nariai, o premjeras laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo, informuoja agentūra „Reuters“ .

L. Linkevičius: Ukrainos premjero atsistatydinimas nėra netikėtas

Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko sprendimas trauktis iš užimamų pareigų nebuvo netikėtas, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras. Lino Linkevičiaus teigimu, Ukraina turi visas galimybes sėkmingai įveikti dabartinę krizę.

„Pirmiausiai reikia pastebėti, kad tai nėra netikėtas žingsnis, jo jau buvo laukiama ilgą laiką (....) Mes raginame sutelkti visas valdžios grandis bendram darbui ir reformoms, situacija yra aštri, vyksta karas, todėl laiko negalima eikvoti vidinėms rietenoms, ginčams ir kovoms“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Jis pastebėjo, kad premjero pakeitimą galėjo inicijuoti tik pats A. Jaceniukas, nes jis Aukščiausioje Radoje neseniai laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo.

„Todėl dabar tik jo atsistatydinimas galėjo pajudinti iš vietos šitą priešpriešą, kuri susiformavo pastaruoju metu Ukrainoje (....) Reikia pastebėti, kad Ukrainoje pasitikėjimas vyriausybe pastaruoju metu krito labai žemai, todėl tęsti darbą šiomis sąlygomis matyt jau buvo nebeįmanoma. Vyriausybė labai sunkiai galėjo efektyviai dirbti neturėdama pasitikėjimo tiek politinių partijų, tiek visuomenės apskritai“, - teigė L. Linkevičius.

Pasak jo, formuojant naują Ukrainos vyriausybę daug dėmesio turėtų būti skiriama kertinėms - finansų, ekonomikos, užsienio reikalų pozicijoms.

„Reikia kuo greičiau suformuoti veiklią, ryžtingą, nusiteikusią reformoms vyriausybę ir tada tas signalas (A. Jaceniuko atsistatydinimas – BNS) nebus toks, koks galėtų būti įvykus valdžios krizei (...) Ukraina turi visas galimybes sėkmingai išeiti iš dabartinės situacijos“, – tvirtino L. Linkevičius

A. Jaceniukas sekmadienį paskelbė atsistatydinantis, atverdamas kelią naujos vyriausybės suformavimui. Atsistatydinimo raštą Aukščiausiajai Radai jis oficialiai ketina pateikti antradienį.

A. Jaceniukas pabrėžė, kad jo partija „Liaudies frontas“ liks valdančiosios koalicijos narė. Jis taip pat pridūrė dabar laikantis „savo uždavinius platesniais negu vyriausybės vadovo įgaliojimai“.

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos partijos frakcija parlamente į premjero postą yra pasiūliusi dabartinį Aukščiausiosios Rados pirmininką Volodymyrą Hroismaną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi