Pasaulyje

2021.01.27 15:40

Rusijos šamanui vėl nepavyks iš posto „nuversti“ Putino – vyras dar kartą išgabentas į psichiatrinę ligoninę

LRT.lt2021.01.27 15:40

Jakutijos šamanas Aleksandras Gabyševas, kuris vėl ruošėsi kelionei į Kremlių iš posto „nuversti“ Vladimirą Putiną buvo sulaikytas OMON pareigūnų ir išvežtas į neuropsichiatrijos kliniką, skelbia „Radio Svoboda“.

Vyras buvo sulaikytas savo artimųjų akivaizdoje, o jo sulaikymo operacijoje dalyvavo 11 pareigūnų. Pastaruoju metu šamanas A. Gabyševas buvo akylai stebimai teisėsaugos pareigūnų, kuomet jis paskelbė apie dar vieną planuojamą kelionę į Maskvą.

Šamanas savo kelionę planavo pradėti dar kovo mėnesį ir savo baltu arkliu keliauti per Jakutiją, Irkutską, Uralą iki kol būtų pasiekęs Rusijos sostinę Maskvą ir Kremlių.

Artimiausius savo pasekėjus A. Gabyševas ragino sekti paskui jį savo automobiliais. „Tikrai tikiuosi aplankyti Altajaus kalnus, kuriuose glūdi visos Rusijos galia. Noriu pereiti visą Sibirą, pasiekti Uralą, o dar vėliau – ir Maskvą“, – anksčiau kalbėjo šamanas iš Rusijos.

Rusijos teismas praėjusiais metais skyrė psichiatrinį gydymą Sibiro šamanui A. Gabyševui, kritikavusiam prezidentą V. Putiną, o žmogaus teisių grupės pasmerkė šį žingsnį kaip represinį būdą nutildyti disidentą.

Iš Jakutsko šiaurės Sibire kilęs šamanu save vadinantis Aleksandras Gabyševas 2019 metais irgi buvo išsiruošęs į žygį pėsčiomis iš savo namų į Kremlių, kad „išvarytų“ Rusijos prezidentą.

Plentais keliavęs šamanas stūmė keliais vežimėlį su savo daiktais, o miestuose, per kuriuos vedė jo kelias, būdavo sveikinamas savo šalininkų. Kai kurios keistuolį palaikančios grupės lydėjo jį dalį kelio.

Policija prieš porą metų nutraukė pirmąjį A. Gabyševo žygį, praėjus keliems mėnesiams nuo jo pradžios, ir užkirto kelią antrajam, kai vyras vėl leidosi į kelionę.

A. Gabyševui paskelbus apie trečiąjį bandymą, jam buvo skirtas namų areštas, o vyras vėliau buvo paguldytas į psichiatrinę ligoninę.

Anot projekto „Atvira Rusija“ koordinatoriaus Aleksejaus Prianišnikovo, bylos dokumentuose nebuvo įvardyta šamano sveikatos būklė, tik sakoma, kad jis „pervertina save“, norėdamas „nuversti Putiną“.

A. Gabyševas „paverstas valstybės priešu vien todėl, kad išreiškė savo nepasitenkinimą Putinu“, rašė „Amnesty International“.