Pasaulyje

2021.01.27 14:10

Kremlius tikina, kad Putino ir Bideno požiūriai į Ukrainos konfliktą smarkiai išsiskiria

BNS2021.01.27 14:10

Maskvos ir Vašingtono nesutarimai dėl Ukrainos konflikto lieka rimti; apie tai liudija frazės, vartotos per išvakarėse įvykusį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno pokalbį telefonu, pareiškė rusų lyderio atstovas Dmitrijus Peskovas.

Žurnalistai per spaudos konferenciją atkreipė D. Peskovo dėmesį į skirtingas formuluotes po šio pokalbio išplatintuose pranešimuose: Kremlius užsiminė apie aptartą „Ukrainos vidaus konfliktą“, o Baltieji rūmai – apie „Rusijos agresiją“. V. Putino atstovo buvo paklausta, kokią formuluotę vartojo patys prezidentai.

„Vartotos frazės tiksliai atspindi šalių poziciją, ir, žinoma, išdėstymo skirtumai liudija apie rimtus nesutarimus šiuo klausimu“, – atsakė D. Peskovas.

Jis pabrėžė, kad abiem šalims reikia būti pasiruošusioms spręsti šiuos nesutarimus dialogu.

2014 metų vasarį proeuropietiškam liaudies sukilimui nuvertus ankstesnį Kremliui palankų Ukrainos prezidentą ir jo vyriausybę, Rusija užėmė ir aneksavo Krymo pusiasalį, o Maskvos remiami separatistai perėmė kontrolę didelėje teritorijoje Rytų Ukrainoje, dar vadinamoje Donbasu. Teberusenantis konfliktas šiame regione nusinešė apie 13 tūkst. gyvybių.

D. Peskovas paneigė, kad V. Putinas ir J. Bidenas aptarė galimybę atnaujinti dvišales derybas formatu, panašiu į ankstesnes diskusijas apie Ukrainos konflikto sureguliavimą.

„Ne, detalės nebuvo svarstytos“, – sakė Kremliaus atstovas.

Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą 2014 metų kovą po prieštaringai vertinamo referendumo, įvedusi į pusiasalį savo specialiąsias pajėgas, kad perimtų pagrindines institucijas ir kariuomenės bazes.

Šis žingsnis buvo atliktas Kijeve įvykus provakarietiškai Maidano revoliucijai, kai per gatvės protestus buvo nuverstas ir iš šalies pabėgo tuometis Kremliaus remtas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Ukraina laiko Krymą okupuota savo teritorija, o Europos Sąjungos valstybės ir JAV dėl jos aneksijos įvedė sankcijas Rusijai.

Populiariausi