Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.10 19:51

Pagerbtas Smolensko aukų atminimas

Lenkijoje sekmadienį minimos šeštosios metinės nuo aviakatastrofos prie Smolensko, per kurią žuvo prezidentas Lechas Kaczynskis ir dar 95 žmonės, tarp jų prezidento žmona, daug žymių Lenkijos politikų, karininkų, mokslininkų, visuomenės veikėjų ir Katynės žudynių aukų artimųjų, vykusių paminėti 70-ųjų Katynės tragedijos metinių.

Prie Lenkijos prezidento rezidencijos vainiką padėjo velionio brolis dvynys Jaroslawas Kaczynskis ir premjerė Beata Szydlo.

Tyrimai rodo, kad dėl lėktuvo katastrofos kaltas pilotas, sulaukęs spaudimo iš kariuomenės vado leistis per rūką. Bet J. Kačinskis, grąžinęs savo partiją į valdžią, vėl aiškina įžiūrintis Rusijos sąmokslą. Jis paskelbė turįs beveik neginčijamų įrodymų, kad besileisdamas lėktuvas sulaukė atakos. Konservatoriai kaltina ir tuomet valdžiusius liberalus bei jų lyderio Donaldo Tusko aplinką, esą šie mėgino sąmokslą nuslėpti. Naujasis gynybos ministras pareiškė, kad Rusija užsimojo sunaikinti žmones, užtikrinančius Lenkijos nepriklausomybę. Maskva atkirto, kad kvailų pareiškimų varžybose atsirado netikėtas lyderis, bet nuolaužų Lenkijai negrąžina.

Smolensko tragedijos aukų atminimo renginiai vyks Krokuvoje ir Varšuvoje.

Lietuvai juose atstovaus Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius ir parlamentaras Emanueis Zingeris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi