Pasaulyje

2016.04.10 10:25

Belgijos prokurorai patvirtino – sulaikytas „vyras su skrybėle“ iš Briuselio oro uosto

BNS, 15min.lt 2016.04.10 10:25

Šeštadienio diena – kupina įvykių Belgijoje. Pranešta, kad yra sučiuptas dar vienas įtariamasis dėl teroro aktų Briuselyje, pateikti kaltinimai anksčiau sulaikytiesiems, o viename rajone surengta galinga saugumo pajėgų operacija. Svarbiausia žinia – patvirtinta, kad sulaikytas Mohamedas Abrini yra trečiasis įtariamasis, pramintas „vyru su skrybėle“, kuris matomas einantis kartu su dviem mirtininkais sprogdintojais Briuselio oro uoste.

Belgijos federalinė prokuratūra patvirtino, kad penktadienį sulaikytas Mohamedas Abrini – tai „vyras su skrybėle“, rašo „Reuters“.
 
Taip buvo vadinamas vyras, kuris Briuselio oro uoste buvo kartu su dviem savižudžiais sprogdintojais, tačiau pasišalino prieš teroro aktą.
 
M. Abrini Anderlechte buvo sulaikytas penktadienį. Šeštadienį jam pateikti kaltinimai dėl teroristinių žmogžudysčių ir dalyvavimu teroristinės grupuotės veikloje, susijusiose su išpuoliais Paryžiuje.
 
Po kelių valandų M. Abrini, kuris yra pagrindinio Paryžiaus teroro aktų įtariamojo Salaho Abdeslamo vaikystės draugas, prisipažino, kad tai jis buvo „vyras su skrybėle“ Briuselio oro uoste.
 
Anot federalinės prokuratūros pranešimo spaudai, kai tyrėjai pristatė turimas ekspertų išvadas, M.Abrini pripažino, kad tai jis buvo su dviem savižudžiais sprogdintojais buvo oro uoste prieš jame surengiant išpuolį.
 
Prokurorams jis taip pat sakė, kad savo sprogmenis išmetė į šiukšliadėžę, o savo kepurę vėliau pardavė.
 
M. Abrini buvo ieškomas nuo lapkričio mėnesį, kai nustatytas jo ryšys su Paryžiaus teroro aktų vykdytojais. Jo pirštų atspaudai rasti namuose, kuriuose jie slėpėsi, taip pat – automobilyje, naudotame per teroro aktus Prancūzijos sostinėje.