Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.09 15:22

D. Cameronas sako turėjęs kitaip traktuoti viešą žinią apie savo ofšorines akcijas

BNS 2016.04.09 15:22

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas šeštadienį prisipažino netinkamai traktavęs triukšmą, kilusį dėl jo akcijų tėvo ofšoriniame versle, kuris išryškėjo, paskelbus „Panamos Papers“.

D. Cameronas sakė, kad verčiau būtų paskelbęs savo mokesčių mokėjimus ir prisėmęs kaltę dėl viso to triukšmo, susijusio su finansiniais reikalais.

„Savaitė buvo šiaip sau. Žinau, turėjau kitaip tai traktuoti, galėjau kitaip tai traktuoti“, – sakė jis savo Konservatorių partijos pavasario forume Londone.

„Žinau, yra pamokų, kurias reikia išmokti, ir aš jas išmoksiu, – pridūrė D. Cameronas. – Nekaltinkite Dauning strito Nr. 10. Kaltinkite mane“.

D. Cameronas ketvirtadienį pripažino, kad jis turėjo 30 tūkst. svarų dalį jo velionio tėvo įkurtame viename ofšoriniame fonde, kuris 30 metų nemokėjo mokesčių Jungtinėje Karalystėje.

Interviu televizijos kanalui jis pareiškė, kad savo dalį Bahamuose įsikūrusiame patikos fonde jis pardavė keturiais mėnesiais anksčiau negu tapo Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovu 2010 metais.

„Mums priklausė 5 000 vienetų investiciniame patikos fonde „Blairmore“, kuriuos mes pardavėme 2010 metų sausį. Tai buvo verta maždaug 30 tūkst. svarų (37 tūkst. eurų)“, – sakė D. Cameronas.

„Pardaviau juos visus 2010 metais, nes ketindamas tapti ministru pirmininku nenorėjau, jog kas nors sakytų, kad turiu kitų darbotvarkių, asmeninių interesų“, – pažymėjo jis.

Premjero tėvas Ianas Cameronas investicinį fondą „Blairmore Holdings Inc.“ padėjo įkurti Bahamuose 9-ojo dešimtmečio pradžioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi