Pasaulyje

2016.04.09 18:55

Briuselyje – policijos operacija: dirbo snaiperiai ir išminuotojai

DELFI.lt, BNS, LRT.lt, ELTA 2016.04.09 18:55

Baigėsi Belgijos policijos viename Briuselio Eterbeko rajono daugiabučių surengtas reidas. Policijos pareigūnai nieko nesuėmė, pranešė Briuselyje dirbantis „Reuters“ žurnalistas.

Belgijoje policijos pajėgos apieškojo gyvenamąjį pastatą centrinėje Briuselio dalyje, Eterbeko rajone.

Operacijoje dirbo maždaug 50 policijos pareigūnų, tarp kurių ir snaiperiai bei išminuotojai, skelbia RTBF televizijos kanalas.

Pranešama, kad į vietą, kurioje vykdoma operacija, atvyko greitosios pagalbos medikai. Netoliese gyvenantys žmones buvo evakuoti.

Savo ruožtu reuters.com skelbia, kad policija aptvėrė gyvenamąjį kompleksą, kurio pirmame aukšte įsikūrusi parduotuvė. Teigiama, kad pastate buvę žmonės evakuoti.

Šalia pastato pastebėti į jį įeinantys teismo ekspertizės darbuotojai.

Tikinama, kad išminuotojai iš saugumo operacijos vietos išvyko 13 val. 30 min. vietos laiku (14 val. 30 min. Lietuvos laiku).

Nepaisant to, saugumo pajėgos vis dar neįleidžia pašalinių į teritoriją.

Įvykio vietoje dirbančio CNN žurnalisto teigimu, kol kas nepranešama, kokiu tikslu policijos reidas surengtas.

Suimtas šeštas įtariamasis dėl Briuselio atakų

Belgija šeštadienį suėmė šeštą asmenį, siejamą su sprogdinimais kovo 22-ąją Briuselyje – penktadienį per virtinę reidų buvo sučiupti penki kiti įtariamieji, nurodė vienas pareigūnas.

Belgijos federalinės prokuratūros atstovas šeštadienio dieną sakė, kad minimas asmuo yra suimtas. Pareigūnas, kuris prašė neviešinti jo vardo, sakė, kad vienas anksčiau suimtas įtariamasis, įvardytas kaip Osama K., yra kilęs iš Švedijos. Šis pareiškimas iš dalies patvirtina prielaidą, kad tai Osama Krayemas, gyvenęs Švedijos mieste Malmėje.

Švedijos nacionalinės gynybos koledžo kovos su terorizmu ekspertas Magnusas Ranstorpas sakė, kad O. Krayemas anksčiau yra paskelbęs socialiniuose tinkluose nuotraukų iš karo krečiamos Sirijos.

Šeštadienio vakare jau pranešta, kad Belgija pateikė kaltinimus 4 suimtiems įtariamiems teroristams, du paleido

Belgijos federalinės prokuratūra šeštadienį paskelbė, kad Mohamedas Abrini, Osama K., Herve B. ir Bilalas E.M. buvo apkaltinti prisidėję prie „teroristinių žmogžudysčių“ ir „teroristinės grupuotės veiklos“, susijusios su kovo 22 dieną Briuselio oro uoste ir metropoliteno stotyje įvykdytais sprogdinimais. Per tas atakas žuvo 32 žmonės, o dar apie 270 buvo sužeisti.