Pasaulyje

2021.01.27 09:17

Landsbergis pasveikino patvirtintą naująjį JAV Valstybės sekretorių Blinkeną

ELTA2021.01.27 09:17

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį pasveikino paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

Ministras pabrėžė strateginės partnerystės su JAV svarbą bei tvirtą Lietuvos įsipareigojimą gilinti Lietuvos ir JAV dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikos bei demokratijos stiprinimo klausimais.

Ministras padėkojo už svarų JAV indėlį, užtikrinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą ir pabrėžė siekį dėl JAV karių nuolatinio dislokavimo Lietuvoje.

Ministras taip pat išreiškė pasiryžimą kartu su JAV aktyviai prisidėti prie tarptautinio bendradarbiavimo, įtvirtinant demokratinius principus, teisės viršenybę, daugiašališkumą bei ginant žmogaus teises. Jis patikino, kad bendrų pastangų dėka įmanoma atremti tokius globalius iššūkius, kaip klimato kaita, kova su pandemija, energetinis saugumas, kova su terorizmu.

Lietuva ir JAV šiais metais minės diplomatinių santykių 30-metį. Šiemet taip pas bus minimas JAV ambasados atidarymo Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 30-metis.

Populiariausi