Pasaulyje

2021.01.27 00:37

Šimtams įtariamųjų JAV gresia kaltinimai dėl Kapitolijaus šturmo

LRT RADIJAS2021.01.27 00:37

Dėl sausio pradžioje įvykusio Jungtinių Valstijų Kapitolijaus šturmo kaltinimai iki šiol pateikti daugiau nei pusantro šimto žmonių.

Pasak šalies prokurorų, iš viso pradėta 400-ai bylų. Teisingumo departamentas sako, kad analizuojant vaizdo įrašus ir socialinių tinklų įrašus bei informaciją iš visuomenės, bylų skaičius gali augti. Daugeliu atvejų asmenims gali būti pateikti lengvi kaltinimai - neteisėtai patekus į Kapitolijų ir pažeidus viešąją tvarką.

Tačiau maždaug 150 žmonių kaltinami sunkesniais nusikaltimais - pareigūnų užpuolimais ir federalinių procesų trikdymu. Į Kapitolijų sausio 6-tą dieną įsiveržę kadenciją baigusio prezidento Donaldo Trampo rėmėjai laikinai sutrukdė tvirtinti šalies vadovo rinkimų rezultatus. Už tokius nusikaltimus kaltinamiesiems gali grėsti iki 20-ies metų nelaisvės.

Federalinis tyrimų biuras taip pat aiškinasi, kad galėjo prie Kapitolijaus protesto dieną padėti du sprogstamuosius užtaisus, kurie nesuveikė. Už vertingą informaciją FTB yra pažadėjęs 75 tūkst. dolerių atlygį.

Populiariausi