Pasaulyje

2016.04.08 23:31

Belgijoje sučiuptas paskutinis Paryžiaus teroro aktų įtariamasis

15min.lt, BNS 2016.04.08 23:31

Pareigūnai Belgijoje sulaikė 31-erių Mohamedą Abrinį, kuris yra paskutinis laisvėje buvęs Paryžiaus teroro aktų įtariamasis. Penktadienį tai pranešė Belgijos transliuotojas VRT. Informaciją patvirtino ir šalies prokurorai.

M. Abrinis buvo įtrauktas į ieškomiausių Europos nusikaltėlių tuomet, kai jis buvo atpažintas saugumo kameros įraše. Jis likus dviems dienoms iki lapkričio 13-osios išpuolių Prancūzijos sostinėje buvo nufilmuotas kartu su Salahu Abdeslamu.

„Mohamedas Abrinis buvo suimtas Anderlechte“, – prokuratūros atstovas sakė per spaudos konferenciją, patvirtindamas ankstesnius pranešimus, kad tas vyras buvo susektas neturtingame Briuselio rajone.

Manoma, kad jis pernai vasarą išvyko kautis į Siriją, kur 2014 metais žuvo jo jaunesnis brolis, priklausęs liūdnai pagarsėjusiai džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) prancūzakalbių brigadai.

Po atakų Paryžiuje M. Abrinis slapstėsi nuo teisėsaugos, bet jo pėdsakų taip ir nebuvo aptikta po to, kai viename apsaugos kamerų įraše jis buvo nufilmuotas automobilių virtinėje, važiuojantis į Paryžių kartu su kitais tų išpuolių dalyviais.

M. Abrinis palaikė ryšius su Abdelhamidu Abaaoudu – įtariamu ekstremistų grupuotės, surengusios lapkričio 13-ąją išpuolius Prancūzijos sostinėje, vadeiva, kuris buvo nukautas per susirėmimą su policija lapkričio 18-ąją.

AFP/Scanpix nuotr., Mohamedas Abrini

Tuo metu Belgijos federalinis prokuroras penktadienį paskelbė, kad tą pačią dieną bus paleistas į laisvę vyras, kuris buvo suimtas po praėjusių metų lapkričio 13-osios teroristinių atakų Paryžiuje. Paleidimo sąlygos griežtos, bet nekonkretizuojamos.

35 metų Belgijos pilietis Abdellah C. lydėjo M. Abrinį į oro uostą, kai jis vyko į Siriją kautis vadinamosios „Islamo valstybės“ gretose.

Abdellah C. advokatas teigė naujienų agentūrai „Reuters“, kad sulaikytasis visada neigė kuo nors prisidėjęs prie išpuolių Prancūzijos sostinėje planavimo.