Pasaulyje

2016.04.08 16:28

„Panama Papers“ atskleidžia, kad Italijos mafija klesti ofšore: iš kartos į kartą

15min.lt2016.04.08 16:28

Italija pastaraisiais metais daug nuveikė gaudydama įtakingiausius Sicilijos mafijos veikėjus. Tačiau nutekėję Panamos teisininkų kompanijos dokumentai parodė, kad nuteisto mafiozo Vito Roberto Palazzolo ir geriausio jo draugo Riccardo Agustos sūnūs rado būdą išlaikyti nešvarų savo tėvų verslą. Tas būdas, be abejo, – ofšorinės kompanijos.

Tai atskleidžiama nutekėjusioje Panamos teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca“ korespondencijoje.

Dokumentus tarptautinėms žurnalistų pajėgoms perdavė Vokietijos leidinys „Süddeutsche Zeitung“ ir tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras „International Consortium of Investigative Journalists“.

Mafiozų sūnums puoselėti net ne itin komplikuotą schemą padėjo buvęs Vokietijos bankininkas.

Nors Sicilijos mafijos finansininku vadintas Vito Roberto Palazzolo – kalėjime, mafijos imperija toliau klesti. Priežastis – „Mossack Fonseca“, padėjusi pridengti nešvarų sicilietišką verslą po ofšorinėmis kompanijomis Didžiosios Britanijos Mergelių salose.

Kitaip tariant, tokia schema neleido tyrėjams Italijoje ir Pietų Afrikos Respublikoje – į šią šalį buvo pabėgęs V. R. Palazzolo – atsekti įmantrios „Cosa Nostra“ pajamų gavimo sistemos.

Nutekėjusi korespondencija rodo, kad Palazzolo šeima įregistravo kelias įmones Didžiosios Britanijos Mergelių salose.

Padedant Honkonge įsikūrusiam buvusiam Vokietijos bankininkui Wolfui-Peteriui Bertholdui, mafiozai galimai pasinaudojo šiomis ofšorinėmis kompanijomis, kad perduotų nešvarų šeimos verslą iš kartos į kartą.

W. P. Bertholdas – pagrindinis kabelis, sujungiantis Palazzolo šeimą ir „Mossack Fonseca“. Konkrečiau – vokiečio kompanija „Deutsche Investment Corporation“, kurią jis Bahamuose valdo kartu su V. R. Palazzolo sūnumi Peteriu von Palace'u Kolbatschenko.

Kelerius pastaruosius metus mafiozo šeima per W. P. Bertholdo kompaniją įsteigė mažiausiai septynias ofšorines įmones Didžiosios Britanijos Mergelių salose. Savąją kompaniją vokietis įkūrė dar 1996 metais.

Viena iš septynių kompanijų – „Diamond Ocean Enterprises Ltd.“ buvo įkurta 2005-aisiais ir buvo įregistruota kaip Namibijos deimantų išgavėjus bei šlifuotojus konsultuojanti įmonė.

O tarp šios kompanijos akcininkų – ne tik W. P. Bertholdas ir P. von Palace'as Kolbatschenko, bet ir Giovanni Agusta. Jis – V. R. Palazzolo geriausio draugo Riccardo „Rocky“ Agustos sūnus.

R. Agusta jaunystėje dalyvaudavo sportinių automobilių lenktynėse, o praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje išvyko gyventi į Pietų Afriką. Čia jis ir užmezgė artimą draugystę su pagrindiniu Sicilijos mafijos finansininku V. R. Palazzolo.

Pastarasis šiuo metu itin griežtai saugomas kalėjime Italijoje – Romai pavyko pasiekti, kad Tailandas, kur buvo sučiuptas mafiozas, perduotų jį šalies teisėsaugai.

Tad panašu, kad mafiozui neliko nieko kito kaip tik perduoti verslą savo sūnui. O pastarajam padeda kalinio gero bičiulio sūnus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.