Pasaulyje

2021.01.26 16:01

Jokių Navalno palaikymo protestų – Vengrijos policija uždraudė akcijas dėl koronaviruso

LRT.lt2021.01.26 16:01

Praėjusį šeštadienį tūkstančiai žmonių Rusijoje rinkosi į opozicionieriaus A. Navalno palaikymo mitingą, tačiau protestai netilo ir kitose pasaulio vietose.

Panašios palaikymo akcijos vyko Prahoje, Barselonoje ar Paryžiuje. Studentė iš Rusijos, Darija Serova pradėjo ieškoti žmonių, kurie ruošiasi organizuoti palaikymo akciją Vengrijos sostinėje Budapešte.

Tačiau tokių neradusi, pati viena ryžosi suorganizuoti palaikymo akciją įkalintam Kremliaus oponentui A. Navalnui, rašo portalas 444.hu.

Ji apie vieno žmogaus protestą paskelbė vietos policijai, tačiau jau kitą dieną sulaukė griežto jos atsako. Dėl koronaviruso pandemijos, bet kokios protesto akcijos nėra galimos.

Nepaisant to, mergina su dar septyniais draugais nuėjo iki Rusijos ambasados, kur ją pasitiko du policininkai. Vėliau į protesto vietą atvyko dar keli pareigūnai ir primygtinai reikalavo palikti ambasados prieigas.

D. Serova net paprašė pareigūnų viena likti prie ambasados ir taip išreikšti solidarumą A. Navalnui, bet Budapešto policijai ir tai pasirodė nepriimtina.

Mergina tik vėliau sužinojo padariusi klaidą, kad apie protestą pranešė policijai. Tos pačios dienos vidurdienį, prie Rusijos ambasados taip pat rinkosi keli A. Navalną palaikantys asmenys, tačiau jų policija neišvaikė, nes apie mitingą nebuvo informuota.

Studentė iš Rusijos D. Serova nustebo, kad tokio dydžio Europos mieste, kaip Budapeštas, nebuvo suorganizuota nė vienos didesnės palaikymo akcijos, Kremliaus oponentui A. Navalnui.