Pasaulyje

2021.01.26 13:15

Susitikęs su NATO vadovais Landsbergis pabrėžė, kad Aljansas yra svarbiausias Baltijos regiono saugumo garantas

LRT.lt2021.01.26 13:15

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankėsi NATO būstinėje Briuselyje (Belgija), kur susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir NATO Karinio komiteto pirmininku aviacijos maršalu seru Stuartu Peachu, skelbia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Susitikime su J. Stoltenbergu ministras pabrėžė, kad NATO yra nepakeičiamas Baltijos regiono ir visos euroatlantinės erdvės saugumo garantas. Baltijos regiono saugumo aplinka tebėra dinamiška ir saugumo iššūkių joje nemažėja, todėl būtina tęsti sąjungininkių sutartų atgrasymo ir gynybos priemonių įgyvendinimą ir stiprinimą aljanso rytiniame flange. Ministras taip pat patvirtino, kad Lietuva išlaikys šalies saugumo bei gynybos stiprinimo įsipareigojimus ir kartu toliau prisidės prie tarptautinio saugumo.

„Svarbu, kad COVID-19 krizės metu tiek NATO, tiek sąjungininkės išlaikytų deramą dėmesį saugumo ir gynybos klausimams. Lietuva, būdama patikima sąjungininkė, lieka ištikima NATO sutartam teisingo naštos pasidalinimo principui ir, tęsdama nacionalinio saugumo ir gynybos stiprinimą, toliau prisidės prie NATO bei kitų tarptautinių operacijų ir misijų“, – sakė užsienio reikalų ministras.

Ministras taip pat pabrėžė, kad stiprus transatlantinis ryšys yra būtina sąlyga tvirtam NATO aljansui. Lietuva dės visas pastangas, kad šis ryšys būtų puoselėjamas.

Susitikime su NATO Karinio komiteto pirmininku S. Peachu ministras G. Landsbergis aptarė karinių grėsmių tendencijas Baltijos regione. Ministras pabrėžė, kad, atsižvelgiant į Baltijos regiono pažeidžiamumą, būtinas didesnis progresas įgyvendinant NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimuose pasiektus sprendimus, susijusius su pajėgų pastiprinimu ir oro gynyba.

Po susitikimų NATO būstinėje ministras išvyksta į Paryžių, kur dviejų dienų darbo vizito metu dalyvaus pirmajame 3+1 formato Baltijos valstybių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikime, atidarys nuotolinę diskusiją apie ES ir Baltarusiją, susitiks su UNESCO ir Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovais, aplankys Paryžiaus Holokausto aukų memorialą.