Pasaulyje

2021.01.26 07:24

Naujausia informacija. Pasaulyje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 100 mln.

atnaujinta 22.10
BNS, ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.26 07:24

Pasaulis peržengė 100 mln. patvirtintų koronaviruso atvejų skaičių, skelbia „Sky News“. Labiausiai paveiktos šalys yra JAV, Indija ir Brazilija.

Ministras: latviai dar mažiausiai pusmetį negalės grįžti prie normalaus gyvenimo

Latvijos gyventojai dėl koronaviruso pandemijos dar mažiausiai pusmetį negalės grįžti prie normalaus gyvenimo. Tai antradienį žurnalistams pareiškė šalies sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavļutas.

„Grįžti prie normalaus gyvenimo bent jau per artimiausius šešis mėnesius nepavyks, – sakė jis. – Pirmiausia turi radikaliai sumažėti sergamumas, o tai susiję su masiniu vakcinos nuo COVID-19 prieinamumu Latvijos gyventojams“.

Pagal ministro prognozes, esant dabartinei naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus mažėjimo spartai Latvijoje, svarbiausi apribojimai, įvesti kovai su pandemija, gali būti atšaukti vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. Jis pabrėžė, kad Vyriausybė dar diskutuos, ar pratęsti, ar atšaukti iki vasario 7 d. įvestą nepaprastąją padėtį.

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Latvijoje buvo užfiksuotas praėjusių metų kovo 2 d. Nuo to laiko šalyje COVID-19 diagnozuotas 61 924 žmonėms, mirė 1 126 infekuotieji.

JK nuo pandemijos pradžios užfiksuota daugiau nei 100 tūkst. mirčių nuo COVID-19

Jungtinėje Karalystėje (JK) nuo pandemijos pradžios mirė daugiau nei 100 tūkst. žmonių, kuriems buvo patvirtintas koronavirusas, rodo antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Antradienį buvo užfiksuota 1 631 mirtis nuo COVID-19, bendras mirčių skaičius išaugo iki 100 162.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas teigė: „Mano mintys yra su kiekvienu mylimą žmogų praradusiu gyventoju – už šių širdį veriančių skaičių slypi draugai, šeimos nariai, kaimynai.“

Per parą JK taip pat buvo patvirtinti 20 089 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje atitinka 3 689 746.

Ispanijoje per parą infekuotųjų skaičius padidėjo 36,4 tūkst.

Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios užfiksuota mažiausiai 2 629 817 užsikrėtimo atvejų. Tokius duomenis antradienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Pirmadienį žinyba informavo apie 2 593 382 infekuotuosius. Tad per dieną užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo 36 435.

Bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje pasiekė 56 799. Ministerija nepateikia duomenų apie mirčių skaičių per pastarąsias 24 valandas, tik informuoja, kad per savaitę mirė 1 630 žmonių.

Spalio 25 d. Ispanijos vyriausybė vėl įvedė šalyje aukštesnio lygio parengties režimą, kurio galiojimas pratęstas iki ateinančių metų gegužės mėnesio. Gruodžio 27 d. Ispanijoje prasidėjo vakcinacijos kampanija.

Po Kalėdų infekcijos plitimo tempai šalyje vėl ėmė didėti, todėl įvairių regionų valdžia turėjo sugriežtinti ribojamąsias priemones.

Italijoje nustatyti 10 593 nauji COVID-19 atvejai, mirė 541 žmogus

Italijoje per praėjusią parą užfiksuoti 10 593 nauji COVID-19 atvejai ir dar 541 infekuoto paciento mirtis, antradienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip rašo „Reuters“, ankstesnę parą šalyje buvo patvirtintas 8 561 infekcijos atvejis ir 420 mirčių.

Italijoje nuo protrūkio pradžios pernai vasarį dėl ligos komplikacijų iš viso mirė 86 422 pacientai. Šalis pagal šį skaičių užima antrą vietą Europoje ir šeštą – pasaulyje.

Ministerijos duomenimis, iki šios dienos Italijoje infekcija buvo diagnozuota 2,486 mln. žmonių.

EK pirmininkė: vakcinas kuriančios bendrovės turi įgyvendinti įsipareigojimus

Vakcinas nuo COVID-19 kuriančios bendrovės „turi įgyvendinti“ savo įsipareigojimus, tvirtino Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen, kilus įtampai tarp EK ir farmacijos bendrovių, kurios atidėjo dalies vakcinų dozių pristatymus.

„Europa investavo milijardus, kad padėtų sukurti pirmąsias pasaulyje vakcinas nuo COVID-19“, – Pasaulio ekonomikos forume, kuris šiemet vyksta internetu, teigė U. von der Leyen.

„Dabar bendrovės turi įgyvendinti (įsipareigojimus). Jos turi laikytis savo įsipareigojimų“, – sakė ji.

Ispanija pratęsė draudimą atvykti žmonėms iš JK

Ispanija antradienį iki vasario vidurio pratęsė draudimą į šalį atvykti žmonėms iš Jungtinės Karalystės (JK) dėl ten aptiktos naujos atmainos koronaviruso.

Draudimas atvykti oru ar jūra nebus taikomas Ispanijos piliečiams ir žmonėms, turintiems leidimą nuolat gyventi Ispanijoje, sakoma vyriausybės pranešime.

Kaip ir dauguma kitų Europos valstybių, Ispanija gruodžio pabaigoje įvedė kelionių apribojimų JK, ten aptikus sparčiau plintančios naujos atmainos koronavirusą.

Apribojimas, iš pradžių turėjęs galioti dvi savaites, pratęsiamas nebe pirmą kartą.

„Šiuo metu išlieka tam tikrų neaiškumų dėl naujosios atmainos SARS-CoV-2 paplitimo“, – sakoma pranešime.

Vyriausybės teigimu, epidemiologinė padėtis Didžiojoje Britanijoje vis blogėja, o Ispanijoje tuo pat metu daugėja užsikrėtimų tenykštės atmainos koronavirusu.

Iki šiol Ispanijoje iš viso užfiksuota apie 200 užsikrėtimo naujos atmainos koronavirusu atvejų, nors sveikatos tarnybų atstovai yra įspėję, kad atmaina gali itin smarkiai išplisti ir iki kovo tapti Ispanijoje vyraujančia atmaina.

Portugalijoje pastarąją parą užfiksuotas mirčių nuo koronaviruso skaičiaus antirekordas – 291

Portugalijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamų komplikacijų mirė 291 žmogus – tai aukščiausias rodiklis nuo pandemijos pradžios šalyje. Iš viso Covid-19 aukomis jau tapo 11 012 portugalų. Tokius duomenis antradienį paskelbė šalies medicinos tarnybos.

Portugalijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pastarąją parą padidėjo 10 765 ir pasiekė 653 878.

Praėjusią savaitę Portugalijoje buvo užfiksuotas užsikrėtusiųjų skaičiaus paros prieaugio antirekordas – 14 647.

Nyderlanduose – antra riaušių banga: žmonės daužė parduotuvių vitrinas, policija panaudojo vandens patranką

Nyderlanduose pirmadienio vakarą nusirito antra riaušių banga, protestuotojams keliuose miestuose liejant įtūžį dėl praeitą savaitgalį įvestos komendanto valandos, siekiant suvaldyti koronaviruso epidemiją.

Riaušių policija susirėmė su protestuotojų būriais Amsterdame ir Roterdamo uostamiestyje, kur žmones daužė parduotuvių vitrinas ir vogė iš jų atsargas, siaubė autobusų stoteles.

Neramumai vyko ir rytiniame Amersforto mieste bei netoli Mastrichto šalies pietuose esančiame Geleno miestelyje, taip pat Hagoje ir Hertogenbose, pranešė policija ir žiniasklaida.

Policijos duomenimis, suimta per 150 žmonių.

Geleno policija anksčiau per „Twitter“ pranešė, kad pareigūnai imasi priemonių prieš „riaušes keliančius jaunuolius, svaidančius fejerverkus“.

Roterdame, TV Stoties NOS informacija, apie 100 riaušininkų akmenimis ir petardomis puolė policininkus. Mobilus policijos dalinys panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas. Čia sulaikyta apie 50 asmenų.

Miesto meras Ahmedas Aboutalebas paskelbė nepaprastąją padėtį, išplečiančią policijos įgaliojimus areštuoti žmones.

„Skubus prašymas visiems palikti tą vietą“, – sakoma miesto tarybos „Twitter“ žinutėje.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti riaušininkai, plėšiantys vieną parduotuvę Hertogenbose. Tuo metu Harleme vienas fotonaujienų žurnalistas patyrė smūgį į galvą, kai jį pradėjo vytis įtūžusi minia ir riaušininkai metė į jį plytgalį.

„Nusikalstamas smurtas“

Anksčiau premjeras Markas Rutte pasmerkė „nusikalstamą smurtą“, prasiveržusį ankstesnę naktį. Policija tą sumaištį apibūdino „didžiausiomis riaušėmis per 40 metų“.

Per sekmadienį vakare įsiplieskusias demonstracijas Amsterdame, Eindhovene ir kituose miestuose policija vaikė protestuotojus vandens patranka ir ašarinėmis dujomis, taip pat sulaikė apie 250 žmonių, pranešė vietos žiniasklaida.

Pirmadienį vakare kelių Olandijos miestų merai paskelbė įvesiantys nepaprastąją padėtį, kad būtų užkirstas kelias tolesnėms riaušėms.

Pirmąją naktį riaušininkai siaubė parduotuves, degino automobilius ir padegė vieną COVID-19 testavimo stotį. Neramumus pakurstė šeštadienį vakare įsigaliojęs komendanto valandos režimas, šalyje įvestas pirmąkart nuo Antrojo pasaulinio karo.

„Tai nepriimtina. Visi normalūs žmonės bus tuo pasibaisėję“, – žurnalistams sakė M. Rutte.

„Šių žmonių motyvai niekaip nesusiję su protestais – tai nusikalstamas smurtas, ir mes atitinkamai į jį reaguosime“, – pažadėjo premjeras.

Šeštadienį tramdydama protestuotojus, susirinkusius Amsterdame prie garsiojo Van Gogho muziejaus, policija pasitelkė tarnybinius šunis.

Eindhovene, kur per riaušės buvo plėšikaujama ir padegtas vienas automobilis, meras Johnas Jorritsma padėtį prilygino „pilietiniam karui“ ir paragino į pagalbą teisėsaugai atsiųsti kariuomenės.

M. Rutte taip pat pasmerkė 'idiotus“, apmėčiusius akmenimis ligoninę Enschedės mieste.

„Pranašiška“

Savaitgalį įsigaliojus mažiausiai iki vasario 10-osios truksiančiam komendanto valandos režimui gyventojams draudžiama išeiti iš namų nuo 21 val. iki 4 val. 30 minučių. Pažeidėjams gresia 95 eurų baudos.

Išimtys taikomos žmonėms, kuriems būtina dirbti, dalyvauti laidotuvėse, išvesti pavedžioti šunis arba kai kuriais kitais atvejais – su sąlyga, kad jie pateiks pažymėjimą.

Nyderlanduose jau anksčiau galiojo griežčiausi nuo pandemijos pradžios suvaržymai. Barai ir restoranai buvo uždaryti spalį, o mokyklos ir ne pačių būtiniausių prekių parduotuvės neveikia nuo gruodžio.

Šalyje nuo koronaviruso pandemijos pradžios mirė daugiau kaip 13,5 tūkst. užsikrėtusių žmonių.

Nors pastarosiomis dienomis sergamumas mažėjo, dabar nuogąstaujama dėl naujų, užkrečiamesnių koronaviruso atmainų plitimo, todėl vyriausybė įvedė komendanto valandą.

Policijos profesinės sąjungos vadovas Koenas Simmersas pirmadienį sakė NOS, kad teisėsauga turėtų pasiruošti tolesniems neramumams.

„Tikiuosi, kad tai buvo vienkartinis įvykis, bet bijau, kad tai gali pranašiška ištisoms dienoms ir savaitėms“, – kalbėjo jis.

Nyderlandų ministras: Vyriausybė nenusileis „niekšams“ riaušininkams

Nyderlandų Vyriausybė nenusileis dėl komendanto valandos, įvestos kovojant su pandemija, nepaisydama tris vakarus „niekšų“ sukeltų riaušių, antradienį pareiškė finansų ministras Wopke Hoekstra.

„Niekas nekapituliuoja prieš žmones, kurie daužo parduotuvių vitrinas. Ne tas atvejis“, – sakė W. Hoekstra, kurį citavo šalies naujienų agentūra ANP.

Pasak ministro, už riaušes keliuose miestuose atsakingi žmonės nėra teisėti protestuotojai.

„Tai daro niekšai“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 17.04

Vokietija svarsto beveik visiškai sustabdyti atvykstamuosius skrydžius

Vokietija svarsto beveik visiškai stabdyti atvykstamuosius skrydžius, siekiant sulėtinti naujų atmainų koronaviruso plitimą, antradienį sakė vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis.

„Viruso mutacijų keliamas pavojus verčia mus apsvarstyti drastiškas priemones, – laikraščiui „Bild“ sakė H. Seehoferis. – Tai apima daug griežtesnę sienų kontrolę, ypač prie aukštos rizikos teritorijų sienų, ir lėktuvų eismo į Vokietiją sumažinimą iki beveik nulio, kaip tai šiuo metu daro Izraelis.“

Naujų, labiau užkrečiamų mutacijų viruso Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Afrikoje atsiradimas ėmė kelti nerimą tuo metu, kai daugybei šalių sunkiai sekasi suvaldyti pandemijos protrūkius.

Prie nerimo prisideda ir lėtesnis, nei tikėtasi, skiepijimo kampanijų tempas.

Nors Vokietija praėjusių metų pavasarį gana sėkmingai susitvarkė su pirmąja pandemijos banga, šalį pastaraisiais mėnesiais smarkiai paveikė antroji.

Šalis lapkritį pakartotinai įvedė apribojimų, apimančių barų, restoranų ir kultūrinių bei laisvalaikio įstaigų uždarymą. Gruodį apribojimai buvo sugriežtinti, užsiverti taip pat nurodžius mokykloms ir nebūtinosioms parduotuvėms.

Dabartiniai apribojimai šalyje turėtų galioti bent iki vasario vidurio.

Į Vokietiją norintys patekti keliautojai iš šalių, kuriose buvo aptiktas naujų atmainų koronavirusas, privalo pateikti neseniai atliktą neigiamą viruso testą. Ši priemonė lėmė ilgų eilių prie šalies sienos su Čekija susiformavimą.

„Tie Vokietijos žmonės, kurie sutinka su griežtais apribojimais, tikisi, kad mes juos kaip įmanydami geriau apsaugosime nuo infekcijų skaičiaus sprogimo“, – „Bild“ sakė H. Seehoferis.

Vokietijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinta daugiau kaip 2 mln. COVID-19 atvejų ir virš 52 tūkst. su liga susijusių mirčių.

Atnaujinta 15.35

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 847 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė dešimt anksčiau užsikrėtusių žmonių, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pirmadienį buvo skelbta apie 1 024 naujus užsikrėtimo atvejus ir devynių pacientų mirtį.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 239 482.

Ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 668.

Iš šalies gydymo įstaigų per praėjusią parą buvo išrašyti 754 pasveikę COVID-19 pacientai, o bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios padidėjo iki 224 925.

Manoma, kad užsikrėtusiųjų skaičius Baltarusijoje gali būti didesnis, nei skelbiama oficialiojoje statistikoje.

Atnaujinta 15.22

A. Merkel ragina „teisingai“ skirstyti vakcinas nuo COVID-19

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį paragino teisingai skirstyti pasaulyje vakcinas nuo COVID-19 ir įspėjo, kad šalys, paliktos nuošalyje dėl gyvybes gelbstinčių skiepų, to ilgai nepamirš.

„Pinigai yra vienas dalykas, bet kitas dalykas stygiaus metu yra vakcinos prieinamumas. Čia kalbama apie teisingą skirstymą, o ne apie pinigus“, – per virtualų Davoso pasaulio ekonomikos forumą sakė kanclerė.

Ji pabrėžė, kad šiuo metu vakcinavimas yra vienintelis kelias iš koronaviruso pandemijos.

Pasak A. Merkel, sąžiningas vakcinos paskirstymas taip pat padės užmegzti naujas partnerystes ir ryšius tarp valstybių.

Pasaulio šalims grumiantis dėl skiepų, kai kurios valstybės, ypač besivystančiajame pasaulyje, užsakydamos vakcinas vis labiau turi atsižvelgti į diplomatines ir logistines aplinkybes.

Išsivysčiusios šalys kol kas yra patvirtinusios tik Vakarų gamintojų „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ su „BioNTech“ vakcinas, o daugelis besivystančių šalių domisi Kinijos „Sinopharm“ vakcina ar rusiškais skiepais „Sputnik V“.

Atnaujinta 15.07

Iranas pritarė rusiškos vakcinos „Sputnik V“ naudojimui šalyje

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas antradienį pareiškė, kad jo šalis davė leidimą naudoti rusišką vakciną „Sputnik V“ jo šalies gyventojų skiepijimui nuo koronaviruso.

„Sputnik V“ vakcina vakar buvo registruota Irane... Artimoje ateityje mes tikimės, kad galėsime jos įsigyti, taip pat pradėti bendrą gamybą“, – sakė jis po derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu Maskvoje.

Vakcina, pavadinta pagal sovietų laikų dirbtinį Žemės palydovą, kritikuojama dėl to, kad buvo įregistruota dar prieš didelio masto klinikinius bandymus.

Jos kūrėjai yra sakę, kad „Sputnik V“ veiksmingumas yra didesnis nei 90 procentų. Rusija jau vykdo skiepijimo šia vakcina kampaniją.

Atnaujinta 13.20

Švedija iki balandžio 15-osios pratęsė rekomendaciją nevykti už ES ribų

Švedijos užsienio reikalų ministerija iki balandžio 15-osios pratęsė rekomendaciją šalies gyventojams be būtino reikalo nekeliauti už Europos Sąjungos ribų, antradienį pranešė leidinys „Local“.

„Švedija antradienį pratęsia rekomendacijos nevykti į nebūtinas tarptautines keliones galiojimo laiką iki balandžio 15 dienos“, – spaudos konferencijoje sakė užsienio reikalų ministrė Ann Linde, kurią citavo leidinys.

Tai taip pat nereiškia, kad Švedijos valdžia skatina keliauti ES viduje. Ministrė pabrėžė, kad keliauti šiuo metu apskritai nėra saugu, tiesiog iš ES šalių į Švediją grįžti lengviau.

Anksčiau planuota, kad rekomendacija baigs galioti sausio 31 dieną. Švedija šią rekomendaciją vis pratęsia nuo praėjusių metų kovo.

Nuo pandemijos pradžios Švedijoje užregistruota per 547 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, įskaitant daugiau kaip 11 tūkst. mirties atvejų.

Atnaujinta 13.00

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 4 604 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 264 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas antradienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 2 419 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 38 mirusius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 482 722 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 35 665 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija pirmadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 14 596 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 449 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 243 575 žmonės, iš jų 5 839 - per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Šalyje bent vieną vakcinos dozę iš reikiamų dviejų gavo 776 897 žmonės, o per pastarąją parą vakcina buvo paskiepytas rekordiškai didelis skaičius asmenų (67 743), sakė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos tarnybos pažymėjo, kad nuo skiepijimo kampanijos pradžios užfiksuoti 435 atvejai, kai paskiepytiems asmenims pasireiškė šalutinis poveikis.

Nuo pirmadienio Lenkija pradėjo skiepyti gyventojus nuo 70 metų amžiaus.

Atnaujinta 12.07

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 12 522 testus nustatyti 693 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė dar 12 anksčiau užsikrėtusių žmonių, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Pirmadienį buvo skelbta apie 223 naujus COVID-19 atvejus ir tris mirusius pacientus

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje pirmadienį buvo 584 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti 61 924 COVID-19 atvejai ir mirė 1 126 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Atnaujinta 11.39

PAR prezidentas ragina turtingas šalis nekaupti joms nereikalingų vakcinų

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Cyrilas Ramaphosa antradienį paragino turtingas šalis nustoti kaupti perteklines vakcinų nuo COVID-19 atsargas, kurias jos buvo užsakiusios, tačiau kurių joms šiuo metu nereikia, nes pasaulis esą turi veikti kartu, kad nugalėtų koronaviruso pandemiją, rašo „Reuters“.

„Mums reikia, kad tie, kurie sukaupė vakcinų, paleistų jas tam, kad kitos šalys taip pat galėtų jų turėti“, – virtualioje Pasaulio ekonomikos forumo sesijoje sakė C. Ramaphosa.

„Turtingosios pasaulio šalys įsigijo didžiules vakcinų dozes. Kai kurios šalys įsigijo net keturis kartus daugiau nei reikia jų populiacijai kitų šalių sąskaita“, – teigė jis.

Šiuo metu Afrikos Sąjungai pirmininkaujantis C. Ramaphosa tikino, kad Afrikos šalims prieigos prie vakcinų nuo COVID-19 reikia lygiai taip pat greitai, kaip ir bet kurioms kitoms valstybėms.

PAR yra labiausiai COVID-19 paveikta šalis Afrikoje. Apskritai, šiam žemynui, kuriame gyvena 1,3 mlrd. žmonių, sunkiai pavyksta užsitikrinti pakankamai vakcinų dozių, kad būtų pradėtos visuotinės vakcinacijos kampanijos.

„Negalime visi būti saugūs, jei kai kurios šalys skiepija savo gyventojus, o kitos – ne. Kovodami su koronavirusu turime veikti kartu“, – sakė C. Ramaphosa.

Atnaujinta 11.13

Estijoje per praėjusią parą atlikus 4 840 testų nustatyti 357 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę pacientai, antradienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 487 naujus COVID-19 atvejus ir 10 pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 541,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Antradienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 409 COVID-19 pacientai, iš jų 41 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 21 ligoniui.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 41 330 žmonių, iš jų 392 mirė, 31 039 pasveiko.

Šalyje nuo pandeminio koronaviruso paskiepyta 27 180 žmonių, iš jų 3 078 suleistos abi vakcinos dozės.

Atnaujinta 10.57

Rusijoje – 18,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 564 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatytas 18 241 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 564 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo antradienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 19 290 atvejų ir 456 pacientų mirtį.

Daugiausiai naujų susirgimų per praėjusią parą patvirtinta Maskvoje – čia nustatyta 2 317 užsikrėtimo atvejų ir mirė 70 anksčiau užsikrėtusių žmonių.

Antroje vietoje atsidūrė antras pagal dydį Sankt Peterburgo miestas, kuriame per praėjusią parą buvo nustatyta 1 510 naujų užsikrėtimo atvejų.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje patvirtintas iš viso 3 756 931 COVID-19 atvejis, 70 482 užsikrėtę žmonės mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašytas 3 174 561 pasveikęs pacientas, iš jų 23 798 – per praėjusią parą.

Manoma, kad užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiai gali būti didesni, nei skelbia oficiali šalies statistika.

Atnaujinta 10.34

JAV per parą nustatyta daugiau kaip 147 000 naujų COVID-19 infekcijų

Jungtinėse Valstijose per parą registruoti 147 254 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai rodo Johnso Hopkinso universiteto Baltimorėje duomenys. Iki šiol daugiausiai naujų infekcijų – 300 372 – buvo nustatyta sausio 2 dieną.

Per 24 valandas mirė dar 1 758 COVID-19 pacientai. Daugiausiai mirčių – 4 462 – buvo fiksuota sausio 12-ąją.

330 mln. gyventojų turinčioje šalyje virusas iki šiol patvirtintas daugiau kaip 25 mln. žmonių. Daugiau kaip 420 900 pacientų mirė.

Daugiausiai infekcijos atvejų iki šiol nustatyta Los Andželo regione, kuriam priklauso ir to paties pavadinimo didmiestis. Čia, Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, virusu užsikrėtė per milijonas žmonių, 15 200 mirė.

Atnaujinta 08.49

Ukrainoje – 2,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejai, 133 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 2 779 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 133 anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Pirmadienį buvo skelbta apie 2 516 nustatytų naujų užsikrėtimo atvejų ir 63 pacientų mirtį.

M. Stepanovas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuotas 891 COVID-19 pacientas, o daugiau kaip 12,5 tūkst. žmonių pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 197 107 koronavirusinės infekcijos atvejai, 22 057 pacientai mirė, 965 835 pasveiko.

Atnaujinta 08.26

Meksikoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 150 tūkst.

Meksikoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 150 tūkst. ir ji tapo ketvirta šalimi pasaulyje, peržengusia 150 tūkst. mirčių ribą.

Šalies Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad Meksikoje nuo pandemijos pradžios užregistruotos 150 273 infekcijos aukos, įskaitant 659 mirtis per praėjusią parą. Didesnis aukų skaičius yra patvirtintas tik JAV, Brazilijoje ir Indijoje.

128 mln. gyventojų turinčioje Meksikoje oficialiai patvirtinta per 1,77 mln. užsikrėtimo infekcija atvejų.

Sekmadienį paaiškėjo, kad COVID-19 susirgo ir Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras.

Meksika gruodžio 24-ąją pradėjo masinio skiepijimo kampaniją su „Pfizer/BioNTech“ sukurta vakcina, tačiau kampaniją stabdo ribotas vakcinos tiekimas. Pirmadienį šalies prezidentas paskelbė, kad Meksika įsigis 24 mln. rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ dozių.

Atnaujinta 07.56

JAV patvirtintas pirmas „braziliškosios“ koronaviruso atmainos atvejis

Naujoji koronaviruso atmaina, pirmąkart aptikta Brazilijoje, pasiekė Jungtines Valstijas, pirmadienį pranešė vietos valdžia.

Pirmasis „braziliškosios“ atmainos, žinomos kaip P.1, atvejis buvo patvirtintas vienam Minesotos gyventojui, neseniai sugrįžusiam iš Brazilijos.

Susirgimas buvo nustatytas atliekant atsitiktinį testavimą, vykdomą valstijoje siekiant nuspėti COVID-19 plitimo scenarijus.

„Žinome, kad net ir mums sunkiai dirbant, kad įveiktume COVID-19, virusas tebesivysto, kaip ir visi virusai“, – pažymėjo Minesotos sveikatos apsaugos komisarė Jan Malcolm.

„Gera žinia – kad galime sulėtinti šios ir visų kitų COVID-19 atmainų plitimą, pasitelkdami patikrintus prevencijos metodus, tokius kaip kaukių dėvėjimas, socialinio atstumo laikymasis, buvimas namuose susirgus ir testavimas esant būtinybei“, – pridūrė J. Malcolm.

Minesotos sveikatos apsaugos departamentas pranešė stebintis užsikrėtusiojo „braziliškąja“ paderme būklę, taip pat nagrinėjantis jo keliones ir kontaktus. Šiam asmeniui buvo patarta izoliuotis ir vengti kontaktų su aplinkiniais.

P.1 atmaina kartu su „britiškąja“ ir „pietų afrikietiškąja“ padermėmis yra viena iš trijų sparčiausiai plintančių pasaulyje koronaviruso mutacijų. Manoma, kad P.1 užkrečiamesnė už pradinę atmainą, bet lieka neaišku, ar naujoji padermė sukelia sunkesnę ligos formą.

Pirmą kartą P.1 buvo aptikta Brazilijos šiaurėje gruodžio mėnesį.

Atnaujinta 07.40

Naujas reikalavimas atvykstantiesiems į JAV

Nuo antradienio visiems žmonėms, atvykstantiems į Jungtines Valstijas lėktuvais, būtinas neigiamas COVID-19 testo rezultatas.

Jis turi būti atliktas ne anksčiau nei trys dienos iki skrydžio. Testas privalomas ir pasiskiepijusiems nuo viruso, nes kol kas trūksta mokslinių įrodymų, kad pasiskiepiję negali pernešti viruso. Tiesa, skiepytis nereikės tiems keliautojams, kurie gali įrodyti, jog per paskutinius tris mėnesius sirgo COVID-19 ir įgijo imunitetą.

Taip pat praėjusį ketvirtadienį prezidentas Joe Bidenas pasirašė vykdomąjį įsaką dėl privalomo karantino visiems atvykusiesiems.

Naujojo prezidento sprendimu ir toliau į Valstijas nebus galima atvykti užseniečiams, kurie neseniai buvo Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Šengeno zonos valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje.