Pasaulyje

2016.04.07 21:14

V. Putinas prabilo apie „Panama Papers“ kaltinimus

ELTA 2016.04.07 21:14

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė „Panama Papers“ sukeltus kaltinimus korupcija ir teigia, kad priešininkai bando destabilizuoti Rusiją, rašo BBC.

V. Putinas pirmą kartą pasisakė po to, kai buvo nutekinti slapti Panamos teisinių paslaugų firmos „Mossack Fonseca“ dokumentai.

Nutekintuose dokumentuose užfiksuotų 2 milijardų dolerių vertės slaptųjų lengvatinių apmokestinimo bendrovių sandorių ir paskolų schema veda ir V. Putino link.

Nors paties prezidento vardas dokumentuose nefigūruoja, paviešintini dokumentai atskleidė, kaip praturtėjo daugelis V. Putino artimų draugų. Įrašai atskleidžia ir tam tikrą dėsningumą – jo draugai gavo milijonus dolerių iš sandorių, kurie negalėjo būti vykdomi be V. Putino žinios. Remiantis dokumentais spėjama, kad dalis pinigų, kuriuose pelnė V. Putino draugai, atiteko ir jo šeimai.

Anot Rusijos prezidento, šalies priešai „yra sunerimę dėl Rusijos tautos vienybės ir dėl to bando juos supurtyti ir paversti paklusniais“. „Greičiausiai yra tam tikras prezidento draugas, jis padarė tą ir aną, ir čia turbūt dar slepiasi korupcijos elementas, tačiau nėra jokio elemento“, – sakė V. Putinas.

Prezidentas gyrė seną draugą violončelininką Sergejų Rolduginą, kuris yra įvardintas nutekintuose dokumentuose. Teigiama, kad S. Rolduginui priklauso dvi lengvatinio apmokestinimo įmonės, įtartinais sandoriais gavusios milijonų dolerių pelną.

Pasak V. Putino, draugas beveik visus uždirbtus pinigus išleido muzikiniams instrumentams arba paaukojo valstybės institucijoms.