Pasaulyje

2016.04.07 16:12

D. Cameronas ragina jaunus britus balsuoti už pasilikimą ES

ELTA2016.04.07 16:12

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ragina jaunus britus balsuoti už šalies pasilikimą Europos Sąjungoje (ES), praneša agentūra „Reuters“.

Pradėdamas jauniems rinkėjams skirtą kampaniją, jis ketvirtadienį pabrėžė, kad išstojimo iš Bendrijos atveju šalį ištiktų dideli ekonominiai sunkumai, kuriuos ypač pajustų jauni žmonės. „Eikite. Registruokitės. Rinkite. Pasakokite savo tėvams, seneliams, draugams ir kolegoms: šis referendumas padės įvertinti, ar jūsų karta yra stipresnė, saugesnė ir labiau pasiturinti“, – teigiama iš anksto paskelbtame D. Camerono kalbos tekste.

Jauniems žmonės Jungtinėje Karalystėje birželio 23 dieną vyksiančiame referendume teks lemiamas vaidmuo. Jie laikomi proeuropietiškais, tačiau vangiai einančiais prie balsadėžių. Remiantis apklausomis, ES šalininkų ir priešininkų skaičius šiuo metu yra apylygis.

Priešininkai jaučiasi sustiprėję po Nyderlandų referendumo, kuriame olandai tarė „ne“ ES ir Ukrainos susitarimui. ES kritikai tai vertina kaip nepasitenkinimą ES ir didėjanti skeptiškumą Bendrijos atžvilgiu.