Pasaulyje

2021.01.25 14:36

Putinas: rūmai Navalno filme man nepriklauso

atnaujinta 15.21
BNS, LRT.lt2021.01.25 14:36

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį atmetė Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno tvirtinimus, kad valstybės vadovui priklauso prabangus Juodosios jūros pakrantėje esantis kompleksas.

„Niekas, kas ten įvardinta kaip mano turtas, nepriklauso man arba mano artimiems giminėms, ir niekada nepriklausė“, – sakė V. Putinas kalbėdamas su studentais vaizdo ryšiu, turėdamas galvoje praėjusią savaitę A. Navalno komandos paskelbtą tyrimą.

Per „YouTube“ paskelbtame reportaže apie „Putino rūmus“ teigiama, kad Rusijos prezidentui priklauso 17 691 kvadratinio metro ploto valda – 39 kartus didesnė už Monako Kunigaikštystę.

V. Putinas reportažą apie „dvaro tyrimą“ pavadino „montažu ir kompiliacija“.

„Kalbant vieno garsaus mūsų personažo žodžiais, reikia pasakyti: „Liūdna, mergaitės“. Na juk galėjo ten daugiau ko nors prigalvoti“, – sakė V. Putinas.

„Dabar – paprasčiausiai patogi proga: viską sukomponavo ir nusprendė visa šia medžiaga išplauti smegenis mūsų piliečiams“, – kalbėjo Rusijos vadovas.

Jis pridūrė, kad nepažįsta kai kurių žmonių iš šio „tyrimo“.

„Kažkas yra mano bičiulis, buvęs kolega, kažkokie tolimi giminaičiai, kažkokie pažįstami. Yra žmonių, kurių aš visai nepažįstu, bet kurie ten minimi. Visai nesu matęs jų akyse. Jų nepažįstu. Suprantu, kad jiems nelabai norisi būti šalia manęs, nes kas bepasirodo šalia, tam įvedamos sankcijos“, – sakė V. Putinas.

Kai kurie reportaže paminėti žmonės verslu užsiima jau seniai, pridūrė V. Putinas.

„Mums sakė, kad tai neįmanoma. Kad tai labiausiai saugomas Rusijos objektas. Bet mes pasistengėme ir mums pavyko. Šiandien mes jums rodome didžiausią Putino paslaptį – jo rūmus. Mes juos aprodysime iš išorės ir iš vidaus. (...) Nuo dabar, milijonai rusų galės aplankyti Putino namus“, – sakoma vaizdo įraše.

Teritorijoje yra ledo čiuožykla, cerkvė, arbatos namelis su 2,5 tūkst. hektaro aplinkine zona, požeminis tunelis priėjimui prie jūros. Fondo žiniomis, komplekse dirba apie 1 tūkst. žmonių, į vidų jiems draudžiama neštis telefonus, jie yra apieškomi prie įėjimo.

Apie 7 tūkst. hektarų aplinkinė teritorija priklauso Rusijos federalinei saugumo tarnybai, teigia FBK.

Pajūrio zona prie pastato yra uždaryta, virš pastato įvesta neskraidymo zona.

FBK vaizdo įraše aiškina visą vilos įsigijimo schemą, kuria buvo nuslėptas tikrasis komplekso savininkas, statybos esą buvo finansuojamos per ofšorinį fondą.

Pateiktais duomenimis, įrašas sukurtas, kai A. Navalnas dar buvo gydomas Vokietijoje, kur sveiko po apnuodijimo „Novočiok“ grupės kovine medžiaga rugpjūtį.

A. Navalno 2011 metais įkurtos FBK deklaruotas tikslas yra vykdyti tyrimus, atskleisti korupcijos schemas ir užkirsti kelią paperkamumui Rusijos valdžioje.

2019 m. Rusija paskelbė FBK „užsienio agentu“.