Pasaulyje

2021.01.25 11:17

Užeiga, kur įkvėpimo sėmėsi „Žiedų valdovo“ autorius, priversta užsidaryti dėl COVID-19 pandemijos

LRT.lt2021.01.25 11:17

Baras, kuriame įkvėpimo sėmėsi „Žiedų valdovo“ knygų autorius Johnas Ronaldas Ruelis Tolkinas ir kiti intelektualai, yra priverstas visam laikui užsidaryti, nes itin nukentėjo dėl COVID-19 pandemijos, skelbia BBC.

Oksfordo universiteto Šv. Jono koledžas, kuris kontroliavo užeigą „Lamb & Flag“, teigė, kad ši vieta yra priverstinai uždaroma dėl COVID-19 padarinių vietos verslui.

Užeiga dirbo nuo 1613 metų ir buvo itin pamėgta garsiausių pasaulio rašytojų, tokių J. R. R. Tolkienas ar Clive`o Staples`o Lewis`o, kuris parašė „Narnijos kronikas“.

Vietos bursaro pavaduotojas Steve`as Elstonas tikino, kad supranta šios užeigos svarbą miestelio istorijai, tačiau kitos išeities, kaip jam užsidaryti, nemato.

„Nepaisant bandymų išlaikyti darbuotojus ir tęsti šios užeigos veiklą, paskutinių dvylikos mėnesių pajamos rodo, kad baras nėra geroje finansinėje padėtyje“, – kalbėjo S. Elstonas.

Pasak jo, universitetas negali skirti paramos tokios paskirties verslams, nes tai pažeistų etikos normas ir standartus.

Oksfordo atstovas spaudai Davidas Richardsonas tikino, kad tai yra liūdna diena miestelio istorijai ir pripažino nenorįs leisti pakeisti pastato paskirtį.

„Tikimės, kad kažkas perims šio baro valdymą ir taip jį išgelbės, nekeičiant jo paskirties“, – žiniasklaidai sakė D. Richardsonas.

J. R. R. Tolkienas ir C. S. Lewisas dažnai lankydavosi „Lamb & Flag“ užeigoje, kurioje dalindavosi idėjomis ir mintimis apie literatūra.

Baro uždirbtos pajamos buvo skiriamos finansuoti studentų mokslą.