Pasaulyje

2021.01.25 06:50

Naujausia informacija. Meksika susitarė įsigyti 24 mln. rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ dozių

atnaujinta 21.30
BNS, ELTA2021.01.25 06:50

Meksika pirmadienį susitarė įsigyti 24 mln. rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ dozių, po pokalbio su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu sakė Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras.

A M. L. Obradoras, sekmadienį pranešęs, kad užsikrėtė COVID-19, tviteryje parašė, kad padėkojo V. Putinui už „sprendimą mums atsiųsti 24 mln. „Sputnik V“ vakcinos dozių“.

Šis preparatas, pavadintas pagal Sovietų Sąjungos paleistą Žemės palydovą, sulaukia tarptautinės kritikos, nes jis buvo užregistruotas neužbaigus klinikinių tyrimų.

Jį dar turės patvirtinti Meksikos reguliuotojai.

Vakcinos kūrėjų teigimu, „Sputnik V“ efektyvumas siekia 90 proc., o pati Rusija jau yra pradėjusi skiepijimo šia vakcina kampaniją.

Meksikoje, oficialiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios užregistruota daugiau kaip 1,7 mln. COVID-19 atvejų ir beveik 150 tūkst. su liga susijusių mirčių – pagal pastarąjį rodiklį šalis užima ketvirtą vietą pasaulyje po JAV, Brazilijos ir Indijos.

Šalis gruodžio 24 d. pradėjo imunizacijos kampaniją su bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina, tačiau šaliai yra pasiekiamas tik ribotas dozių kiekis.

Šalis taip pat yra leidusi naudoti „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtą preparatą, kurio pirmoji siunta Meksiką pasiekė praėjusią savaitę, tačiau juo greičiausiai bus pradėta skiepyti tik kovo pabaigoje.

Prancūzijoje per parą užregistruota 4 240 naujų COVID-19 atvejų

Prancūzijos sveikatos valdžios atstovai paskelbė, kad per pastarąsias 24 val. šalyje buvo patvirtinta 4 240 naujų COVID-19 atvejų – mažiau nei sekmadienį, kai koronavirusas buvo patvirtintas 18 346 žmonėms, tačiau daugiau nei praėjusį pirmadienį, kai užfiksuoti 3 736 nauji COVID-19 atvejai. Baiminamasi, kad, siekiant suvaldyti protrūkį, reikės įvesti jau trečiąjį karantiną.

Taip pat vėl išaugo intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius, pirmadienio duomenimis, jis siekia 3 041. Šis rodiklis perkopė 3 000 ribą – ties šia riba gruodžio 15 d. vyriausybė sušvelnino karantino suvaržymus.

Bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Prancūzijoje – 3 057 857. Pagal šį rodiklį Prancūzija yra šeštoje vietoje pasaulyje.

Lenkija išplėtė vakcinacijos programą, bet perspėja apie vėlavimus

Lenkija, jau paskiepijusi nuo koronavirusinės infekcijos šimtus tūkstančių medicinos darbuotojų, pirmadienį pradėjo siūlyti vakcinas ir vyresniems nei 70 metų piliečiams, tačiau perspėjo, kad preparatų pristatymas gali vėluoti.

Vyriausybė paragino vyresnio amžiaus žmones be registracijos nevykti į vakcinavimo centrus, nes visos vietos šiuo metu yra užimtos.

„Deja, šįryt mums buvo pranešta, kad „Moderna“ vakcinų, kurios turėjo atvykti rytoj, [pristatymas] buvo atidėtas anksčiausiai iki šio savaitgalio“, – pareiškė vakcinavimo procesą prižiūrintis Vyriausybės pareigūnas Michalas Dworczykas.

Kaip ir kitos ES šalys, Lenkija kritikuoja vėluojantį „Pfizer-BioNTech“ vakcinos partijų pristatymą ir pagrasino imtis teisinių veiksmų.

Pasak Europos Vadovų Tarybos vadovo Charles'io Michelio, tokios farmacijos kompanijos kaip „AstraZeneca“ ir „Pfizer“, privalo „skaidriai“ komunikuoti, kodėl vėluoja vakcinų pristatymas.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje, lig šiol vakcinuoti beveik 710 tūkst. žmonių, iš jų kone visi – medicinos darbuotojai.

Vyriausybė pakvietė opoziciją derybų dėl vakcinavimo programos tobulinimo, nuskambėjus kritikai dėl jos įgyvendinimo.

JK per parą patvirtinti 22195 nauji COVID-19 atvejai

Jungtinėje Karalystėje (JK) per praėjusią parą patvirtinti 22 195 nauji COVID-19 atvejai, rodo oficialūs vyriausybės duomenys, praneša agentūra „Reuters“.

Tai mažiau atvejų nei ankstesnę parą, kai buvo nustatyti 30 004 nauji susirgimai.

Per tą patį laikotarpį JK mirė dar 592 infekuoti pacientai, kuriems COVID-19 liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Vyriausybės duomenimis, šalyje pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze paskiepyti 6 573 570 žmonių.

Brazilijos policija nutraukė vakarėlį, kuriame dalyvavo 1 200 žmonių

Pietų Brazilijoje policija nutraukė per pandemiją rengtą reivo vakarėlį, kuriame dalyvavo apie 1 200 žmonių, pirmadienį paskelbė naujienų portalas G1.

Remiantis policijos pranešimu, vakarėlį suorganizavęs žmogus policijai atvykus pabėgo.

Prieš tai iki sekmadienio vakaro policija nutraukė keletą panašių, mažesnio masto vakarėlių San Žozė dos Pinjaise, Kuritibos regione.

Iki šiol didžiausioje Lotynų Amerikos šalyje nustatyta apie 8,8 mln. COVID-19 atvejų. Pagal šį rodiklį Braziliją pasaulyje lenkia tik Jungtinės Valstijos ir Indija.

Mirčių nuo COVID-19 skaičius Brazilijoje yra antras didžiausias pasaulyje – apie 217 tūkst.

Paranos valstijoje, kurios sostinė yra Kuritiba, užregistruota apie 520 tūkst. ligos atvejų ir daugiau nei 9 300 mirčių.

Atnaujinta 18.51

Nyderlandų premjeras smerkia „nusikalstamą smurtą“ per protestus dėl komendanto valandos

Nyderlandų premjeras Markas Rutte pirmadienį pasmerkė „nusikalstamą smurtą“ per keliuose miestuose vykusius protestus prieš komendanto valandą, įvestą dėl koronaviruso pandemijos.

Policija per sekmadienio demonstracijas Amsterdame, Eindhovene ir kituose miestuose panaudojo vandens patrankas, ašarines dujas ir areštavo apie 250 žmonių, pranešė šalies žiniasklaida.

Demonstracijos kilo šalyje vėlai šeštadienį įsigaliojus pirmai po Antrojo pasaulinio karo komendanto valandai. Riaušininkai plėšė parduotuves, padegė automobilių ir vieną COVID-19 testavimo centrą.

„Tai nepriimtina. Visi normalūs žmonės tuo pasibaisės, – žurnalistams sakė M. Rutte. – Tų žmonių motyvas neturi nieko bendra su protestais; tai nusikalstamas smurtas ir mes jį taip vertinsime.“

Pareigūnai panaudojo vandens patrankas ir pasitelkė šunis vienoje aikštėje Amsterdamo centre, kur netoli Van Gogho muziejaus buvo susirinkę šimtai protestuotojų.

Šalies pietuose esančiame Eindhovene policija paleido ašarines dujas, kad išsklaidytų kelių šimtų žmonių minią. Eindhoveno centrinėje traukinių stotyje buvo sudegintas automobilis, o įmonės buvo apiplėštos.

Eindhoveno meras Johannes Jorritsma padėtį palygino su „pilietiniu karu“ ir paragino atsiųsti karių.

M. Rutte smerkė „idiotus“, akmenimis apmėčiusius ligoninę Enschedėje.

Neramumai taip pat kilo Hagoje, Bredoje, Arnheme, Tilburge, Apeldorne, Venle ir Rurmonde.

Šeštadienio vakarą Urko kaime itin protestantiškame regione šalies šiaurėje taip pat buvo padegtas COVID-19 tyrimų centras.

Nuo 21 val. iki 4 val. 30 min. galiojančios komendanto valandos pažeidėjams gresia 95 eurų bauda. Komendanto valandos režimas galios bent iki vasario 10-osios.

Išimtys numatomos žmonėms, turintiems dirbti, vykstantiems į laidotuves ar turintiems pavedžioti šunį, jei jie pateikia atitinkamą pažymėjimą.

Nyderlanduose jau buvo taikomos griežčiausios priemonės nuo pandemijos pradžios. Čia barai ir restoranai buvo uždaryti spalio mėnesį, o mokyklos ir nebūtinų prekių parduotuvės nedirba nuo gruodžio.

Parlamentas komendanto valandai pritarė praėjusią savaitę.

Atnaujinta 18.48

Italijoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo braziliškosios atmainos koronavirusu atvejis

Italijoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo vadinamosios braziliškosios atmainos koronavirusu atvejis. Kaip pranešė pirmadienį naujienų agentūra ANSA, jis buvo diagnozuotas vyrui Varezės mieste šalies šiaurėje.

Agentūros žiniomis, infekuotasis neseniai grįžo iš šios Pietų Amerikos valstybės. Jo būklė stabili, bet dėl atsargumo jis paguldytas į vietos ligoninę. ANSA pažymi, kad braziliškosios atmainos koronavirusas laikomas pavojingesniu.

Daugiau kaip prieš savaitę Italijos vyriausybė uždraudė tiesioginį oro susisiekimą su Brazilija, kurį gruodžio viduryje buvo atnaujinusios kai kurios oro linijos, tarp jų – bendrovė „Alitalia“, kuri pradėjo rengti po vieną reisą į San Paulą. Bet užsikrėtęs žmogus atskrido į Milano Malpensos oro uostą iš Madrido.

Anksčiau buvo pranešta, kad įvairiuose Italijos regionuose aptikta vadinamosios britaniškosios atmainos koronaviruso nešiotojų. Be kol kas atskira statistika pagal atmainas šalyje nevedama.

Atnaujinta 17.29

„AstraZeneca“ smerkia egoistinį požiūrį į vakcinas prieš COVID-19

Jungtinės Karalystės (JK) farmacijos milžinė „AstraZeneca“, kartu su Oksfordo universitetu sukūrusi vakciną nuo COVID-19, pirmadienį pasmerkė „egoistinį“ kai kurių šalių požiūrį į vakcinos gavimą.

„AstraZeneca“ generalinis direktorius Pascalis Soriotas, kalbėdamas virtualiai vykstančiame Davoso pasaulio ekonomikos forume, taip pat neigiamai atsiliepė apie prastą pasaulio pasirengimą koronaviruso pandemijai.

Vakcinos sukūrimas galėjo būti priežastis džiaugtis, „deja, to nebuvo dėl egoistinio elgesio“, teigė P. Soriotas.

„Pasauline prasme galima sakyti, kad galėjome būti geriau pasiruošę šiai pandemijai“, – sakė jis.

P. Soriotas vis dėlto pabrėžė, kad „vyksta pokyčiai ir matomas tarptautinis bendradarbiavimas“ koronaviruso klausimu.

„Yra daug gerų viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo daugelyje šalių pavyzdžių“, – sakė „AstraZeneca“ generalinis direktorius.

Siekiant žengti žingsnį į priekį, „reikia investuoti į prevenciją, ankstyvą nustatymą ir ankstyvą gydymą“, teigė jis.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad labiausiai industrializuotos šalys pasaulyje prevencijai skiria tik 3 proc. visų sveikatos apsaugai numatytų lėšų.

„20 proc. iš šių 3 proc. yra skiriami imunizacijai ir ankstyvam ligos aptikimui. Taigi, vietoj to, kad anksti nustatytume ligą ir užkirstume jai kelią, mes savotiškai laukiame, kol žmonės susirgs ir problemą spręsime tada“, – teigė P. Soriotas.

Atnaujinta 16.43

„Moderna“: vakcina nuo COVID-19 veikia prieš JK ir Pietų Afrikos atmainas

JAV biotechnologijų firma „Moderna“ pirmadienį paskelbė, jog laboratoriniai tyrimai parodė, kad jos vakcina nuo COVID-19 apsaugo ir nuo koronaviruso atmainų, pirmą kartą identifikuotų Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje.

„Tyrimas neparodė jokio reikšmingo poveikio“ antikūnų prieš JK atmainą B.1.1.7 kiekiui.

Pietų Afrikos atmainos B.1.351 atveju antikūnų sumažėjo šešis kartus, bet ir tokio kiekio, kaip manoma, daugiau nei užtenka apsaugai nuo COVID-19.

Dėl naujų koronaviruso atmainų Izraelis stabdo tarptautinius skrydžius

Izraelis dėl naujų koronavirusų atmainų beveik savaitei kone visiškai stabdo tarptautinius skrydžius. Ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras sekmadienį pranešė, kad skrydžių draudimas įsigalioja naktį į antradienį 00.00 val. ir galios iki sekmadienio.

„Mes hermetiškai uždarome oro erdvę, išskyrus kai kurias išimtis“, – sakė premjeras. Tikimasi, kad ši priemonė neleis patekti į šalį mutavusiems virusams.

Išimtys taikomos medicinos priemones ir prekes gabenantiems lėktuvams, taip pat ugniagesių skrydžiams. Sveikatos ekspertų ir Vidaus reikalų ministerijos atstovų institucija atskirais atvejais galės išduoti specialius leidimus skrydžiams „humanitariniais ir asmeniniais tikslais“.

Izraelyje aptikti naujos atmainos koronavirusai, kurie pirmiausiai buvo nustatyti Didžiojoje Britanijoje ir Pietų Afrikoje ir kurie laikomi daug labiau užkrečiami nei ligšiolinės sukėlėjo formos. Sveikatos ministerija, be to, sekmadienį pranešė, kad diagnozuotas infekcijos atvejis, kai COVID-19 sukėlė mutavęs virusas iš Los Andželo. Pacientas, užsikrėtęs šios formos virusu, infekavo keturis kitus žmones.

Izraelyje šiuo metu galioja trečias karantinas. Jis prieš kelias dienas pratęstas iki sausio pabaigos. Kartu šalyje vyksta plataus masto vakcinacijos kampanija. Šeštadienį pradėtas jaunuolių skiepijimas. Nuo vakcinacijos kampanijos pradžios prieš mėnesį, Sveikatos ministerijos duomenimis, pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 2,5 mln. gyventojų iš 9 mln. 900 000 paskiepyti ir antrą kartą.

Atnaujinta 15.09

Austrijoje nuo pirmadienio įsigaliojo reikalavimas visiems vyresniems nei 14 metų asmenims viešajame transporte, parduotuvėse ir įmonėse, taip pat vaistinėse, ligoninėse bei medicinos įstaigose dėvėti FFP2 tipo respiratorius.

Austrija yra tarp pirmųjų Europos šalių, įvedusių reikalavimą dėvėti FFP2 tipo respiratorius.

Šis reikalavimas buvo sutiktas be didesnio pasipriešinimo, kitaip nei gerokai kontroversiškesni žingsniai, pavyzdžiui, sprendimas uždaryti mokyklas, leidžiant toliau veikti slidinėjimo kurortų keltuvams.

„Dėl [labiau užkrečiamų] koronaviruso atmainų būtina geriau saugotis“, – sakė Vienoje gyvenanti 24 metų grafikos dizainerė Hannah Zuegner.

„Jei visi dalyvaus, manau, padėtis pasikeis, ypač atkeliavus vakcinoms“, – pridūrė ji.

FFP2 tipo respiratoriai, sulaikantys iki 94 proc. dalelių, dar prieš kelias savaites buvo pardavinėjami po daugiau kaip 5 eurus. Tačiau dabar jų galima įsigyti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje už 59 euro centus.

Praėjusią savaitę senjorai ir mažas pajamas gaunantys namų ūkiai nemokamai gavo paketus su FFP2 tipo respiratoriais.

Reikalavimas taikomas ir prekybos centrams bei paslaugų teikėjams, tokiems kaip remonto dirbtuvių savininkai bei sveikatos priežiūros specialistai. Mokytojai, sandėlių darbuotojai ir valstybės tarnautojai taip pat privalo darbo vietose dėvėti FFP2 tipo respiratorius. Šio reikalavimo gali būti nepaisoma, jei tarp darbuotojų užtikrinamas bent dviejų metrų atstumas.

Išimtys taikomos nėščioms moterims ir asmenims, kurie negali dėvėti respiratoriaus dėl savo sveikatos būklės arba jo dėvėjimas galėtų pakenkti tų asmenų sveikatai.

Gruodžio pradžioje Austrijai atšaukus antrą karantiną ir artėjant Kalėdoms vėl atidarius parduotuves, per parą nustatomų užsikrėtimo atvejų skaičius staigiai šoktelėjo, todėl vyriausybė vos po kelių savaičių, gruodžio 26-ąją, įvedė trečią karantiną.

Karantiną planuota atšaukti sausio 25 dieną, tačiau jis buvo pratęstas iki vasario 8 dienos ir imtasi griežtesnių suvaržymų, įskaitant reikalavimą dėvėti FFP2 tipo respiratorius, nes ankstesnės priemonės nedavė lauktų rezultatų.

Austrijoje, turinčioje 8,9 mln. gyventojų, šiuo metu per parą 100 tūkst. gyventojų tenka apie 130 užsikrėtimo atvejų. Vyriausybė siekia, kad šis rodiklis neviršytų 50 atvejų.

Šalyje uždarytos mokyklos, muziejai, sporto salės, kino teatrai ir nebūtinų prekių parduotuvės, o vyriausybė ragina austrus maksimaliai apriboti socialinius kontaktus ir esant galimybei dirbti iš namų.

Tačiau sportuoti lauke leidžiama. Daliai austrų pasipiktinimą kelia skelbiamos nuotraukos, kuriose matyti prie keltuvų nusidriekusios slidininkų eilės ar būriai pramogautojų čiuožyklose.

Atnaujinta 14.46

Japonijoje planuojama paskiepyti pagyvenusius žmones per tris mėnesius

Japonijos sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministerija planuoja per tris mėnesius paskiepyti nuo koronaviruso visus vyresnius kaip 65 metų amžiaus šalies gyventojus.

Kaip pranešė pirmadienį naujienų agentūra „Kyodo“, žinyba ketina šiam tikslui naudoti JAV farmacijos kompanijos „Pfizer“ vakciną, kurios saugumas ir efektyvumas Japonijoje vis dar tikrinamas.

Manoma, kad pagyvenusių žmonių vakcinacijos procesas prasidės šalyje kovo pabaigoje ir apims maždaug 36 mln. žmonių. Bus skiepijama dviem etapais trijų savaičių intervalu.

Praėjusių metų gruodžio 18 d. JAV farmacijos kompanija „Pfizer“ kreipėsi į Japonijos sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministeriją, prašydama sertifikuoti jos sukurtą vakciną nuo koronaviruso. Jei sprendimas bus teigiamas, „Pfizer“ vakcina taps pirmuoju preparatu nuo koronaviruso, kurį bus leista naudoti Japonijoje.

Gruodžio pradžioje Japonijoje buvo priimtas įstatymas dėl nemokamos visų šalies gyventojų vakcinacijos nuo COVID-19.

Japonijos vyriausybė tikisi pradėti gyventojų vakcinaciją iki vasario pabaigos. Per pirmąjį etapą ji turėtų aprėpti apie 50 mln. žmonių. Pirmiausia bus paskiepyta apie 4 mln. medicinos ir socialinių darbuotojų, kurie dažniausiai bendrauja su pacientais.

Po to bus vakcinuojami vyresni kaip 65 metų amžiaus žmonės, kurių šalyje yra maždaug 36 mln. Vėliau skiepų sulauks 8,2 mln. japonų, sergančių lėtinėmis ligomis. Jiems bus pasiūlyta savarankiškai paduoti prašymus dėl vakcinacijos. Prie pirmiausia skiepijamų gyventojų neketinama priskirti nėščių moterų, kadangi Japonijoje kol kas neturima patvirtintų duomenų, kaip jas veikia vakcinos.

Atnaujinta 13.21

Baltarusijoje – 1 024 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni pacientai

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 024 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šeštadienį buvo skelbta apie 1 752 naujus užsikrėtimo atvejus ir 10 pacientų mirtį.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 238 635.

Ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 658.

Iš šalies gydymo įstaigų per praėjusią parą buvo išrašyta 618 pasveikusių COVID-19 pacientų, o bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios padidėjo iki 224 171.

Manoma, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti didesnis, nei skelbiama oficialiojoje statistikoje.

Atnaujinta 13.08

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 3 901 testą nustatyti 223 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė dar trys anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Sekmadienį buvo skelbta apie 512 naujų COVID-19 atvejų ir 14 mirusių pacientų.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje pirmadienį buvo 594 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtintas 61 231 COVID-19 atvejis ir mirė 1 114 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Atnaujinta 12.46

Lenkijoje – 2,4 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 38 pacientai mirė

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 2 419 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 38 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas pirmadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 4 683 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 110 mirusių pacientų.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 1 478 119 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 35 401 užsikrėtęs žmogus mirė.

Ministerija pirmadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 14 544 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 467 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 237 736 žmonės, nurodė ministerija.

Šalyje iš viso paskiepyti 707 404 žmonės; kol kas dauguma jų gavo tik pirmąją iš dviejų būtinų vakcinos dozių, rodo pareigūnų pirmadienį paskelbti duomenys.

Pirmadienį Lenkija pradėjo skiepyti gyventojus nuo 70 metų amžiaus.

Atnaujinta 11.47

Estijoje per praėjusią parą atlikus 4 968 testus nustatyti 487 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė dešimt anksčiau užsikrėtusių pacientų, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 532 naujus COVID-19 atvejus ir aštuonių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 540 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pirmadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydoma 417 COVID-19 pacientų, iš jų 45 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 28 ligoniams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 40 975 žmonėms, iš jų 383 mirė, 30 147 pasveiko.

Šalyje nuo pandeminio koronaviruso paskiepyti 26 126 žmonės, iš jų 2 404 suleistos abi vakcinos dozės.

Atnaujinta 10.25

Rusijoje – per 19 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 456 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą užfiksuota 19 290 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 456 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo pirmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 21 127 atvejus ir 491 paciento mirtį.

Daugiausiai naujų susirgimų per praėjusią parą patvirtinta Maskvoje – čia nustatyti 2 382 užsikrėtimo atvejai, o mirė 61 anksčiau užsikrėtęs asmuo.

Antroje vietoje atsidūrė antras pagal dydį Sankt Peterburgo miestas, kuriame per praėjusią parą buvo nustatyta 2 116 naujų užsikrėtimo atvejų.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje patvirtinta iš viso 3 738 690 COVID-19 atvejų, 69 918 užsikrėtę žmonės mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 3 150 763 pasveikę pacientai, iš jų 19 003 – per praėjusią parą.

Manoma, kad užsikrėtusiųjų ir mirusių nuo COVID-19 skaičius gali būti didesnis, nei skelbiama oficialiojoje statistikoje.

Atnaujinta 09.55

Naujojoje Zelandijoje nustatytas užsikrėtimo PAR atrastos atmainos koronavirusu atvejis

Naujojoje Zelandijoje nustatytas pirmasis per daugiau kaip dviejų mėnesių laikotarpį užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejis, nesusijęs atvykėlių izoliavimosi režimu, taip pat buvo nustatyta, kad užsikrėsta lengviau plintančiu patogenu, pirmąkart aptiktu Pietų Afrikoje, pirmadienį pranešė pareigūnai.

56 metų moteriai, neseniai sugrįžusiai į Europos, užkrečiamesnio koronaviruso varianto infekcija buvo nustatyta šeštadienį, praėjus 10 dienų po privalomos dviejų savaičių izoliacijos laikotarpio pabaigos.

Naujoji Zelandija buvo plačiai giriama dėl savo sėkmingos kovos su COVID-19 pandemija. Šalyje, turinčioje apie 5 mln. gyventojų, nuo pandemijos pradžios patvirtinti tik 1 927 koronavirusinės infekcijos atvejai, 25 užsikrėtusieji mirė.

Vėliausias nustatytas užsikrėtimo atvejis yra pirmasis nuo lapkričio vidurio, aptiktas bendruomenėje.

„Užkratas yra Pietų Afrikos varianto, o užsikrėtimo šaltinis veikiausiai buvo kitas sugrįžėlis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Chrisas Hipkinsas.

Kaimyninės Australijos sveikatos apsaugos ministras Gregas Huntas sakė, kad šis atvejis kelia „rimtą susirūpinimą“ ir kad dėl patogeno išplitimo rizikos Kanberos vyriausybė mažiausiai trims paroms įšaldė netrikdomo keleivinio susisiekimo su Naująja Zelandija režimą.

„Tai bus padaryta dėl atsargumo, kol bus daugiau sužinota apie šį įvykį ir atvejį“, – žurnalistams Kanberoje sakė ministras.

„Šie pokyčiai įsigalioja nedelsiant“, – pridūrė G. Huntas.

Jis taip pat paragino Naujosios Zelandijos žmones, planavusius per artimiausias tris dienas vykti į Australiją, „persvarstyti savo kelionės būtinumą“. Ministras sakė, kad atvykėliams iš Naujosios Zelandijos dabar teks iki 14 dienų izoliuotis viešbučiuose, kaip ir iš kitų šalių atvykstantiems žmonėms.

Manoma, kad naujausias užsikrėtimo atvejis yra susijęs su kitu asmeniu, kuris buvo karantinavęsis tame pačiame viešbučio aukšte, kur buvo apsistojusi minima moteris. Jam koronaviruso infekcija buvo nustatyta praėjus dviem dienoms po tos moters išvykimo.

Baigusi karantiną 56 metų pacientė keliavo po Nortlando regioną netoli Oklando. Ligos simptomai jai pasireiškė kelios dienos prieš pasidarant testą.

Vėliau ištyrus du šios moters artimos aplinkos žmones, įskaitant jos vyrą, testų atsakymai buvo neigiami. Naujosios Zelandijos sveikatos apsaugos generalinė direktorė Ashley Bloomfield sakė, kad jiems tikriausiai pavyko išvengti infekcijos dėl užkrato pobūdžio.

Pasaulio sveikatos organizacija nurodė, kad kol kas neturima aiškių įrodymų, jog Pietų Afrikoje atrastos atmainos koronavirusas pacientus sunkiau susargdina arba didina mirties riziką.

Atnaujinta 09.24

Kipras nuo kovo atvers oro susisiekimą su 56 valstybėmis

Kipras nuo kovo atvers oro susisiekimą su 56 valstybėmis ir neįves atvykstantiesiems saviizoliavimosi reikalvimo, jei atvykus jų COVID-19 testo rezultatas bus neigiamas, skelbia leidinys „Cyprus Mail“, remdamasis Turizmo ministerija,

„Ministrų kabineto sprendimu nuo kovo 1 dienos svečiai iš 56 šalių galės lankytis Kipre be privalomo karantinavimosi su sąlyga, kad atvykus jų koronaviruso testas nebus teigiamas“, – teigiama ministerijos pranešime.

Kipras valstybes skirstys į tris grupes, atsižvelgiant į epidemiologinę padėtį jose. Raudonosios grupės šalių gyventojams atvykimui reikės PGR testo, o atvykus – dar vieno; oranžinės grupės – tik testo atvykus; žaliosios grupės – testų nereikės.

Anot ministerijos, 2021-aisiais Kipras sieks pritraukti kuo daugiau turistų ne tik į paplūdimius, bet ir į istorinius objektus, pasigrožėti gamtos išskirtinumu.

2020-aisiais Kipre lankėsi 631,6 tūkst. turistų – 84,1 proc. mažiau nei užpernai. Turizmo sektoriaus indėlis į salos bendrąjį vidaus produktą sunyko atitinkamai nuo įprastinių 15 procentų.

Kinijos valdžiai kol kas nesiseka pažaboti koronaviruso plitimo

Koronavirusas toliau plinta Kinijoje nepaisant valdžios taikomų priemonių pandemijai pažaboti, rodo Kinijos valstybinio sveikatos apsaugos komiteto duomenys.

Sekmadienį šalyje buvo nustatyti 124 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai: septyni įvežtiniai ir 117 vietinių.

Sausio 23 dieną buvo patvirtinta 80 naujų COVID-19 atvejų; 15 užsikrėtusiųjų atvyko iš užsienio.

Sekmadienį daugiausiai vietinio užsikrėtimo atvejų buvo nustatyta šiaurės rytinėse provincijose: Dziline patvirtinti 67 nauji COVID-19 atvejai, su Rusija besiribojančiame Heilongdziange – 35 atvejai. Dar 11 užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų išaiškinta Hebėjuje, trys – Pekine, vienas – Šanchajuje.

Sekmadienį taip pat nustatyti 45 besimptomiai ligos atvejai (16 iš jų – įvežtiniai). Besimptomiai atvejai Kinijoje traktuojami kaip patvirtinti.

Nuo pandemijos pradžios Kinijoje užregistruoti 89 115 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 4 635 užsikrėtusieji mirė, per 82,6 tūkst. pasveiko.

Valdžia labai nerimauja, kad naujas COVID-19 protrūkis kilo artėjant kinų Naujiesiems metams pagal Mėnulio kalendorių, kurie bus švenčiami vasario 12 dieną. Ši šventė Kinijoje yra svarbiausias šeimų susibūrimo laikas, o daugeliui darbuotojų migrantų tai dažnai būna vienintelė proga metuose sugrįžti į namus kaime.

Ukrainoje – 2,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejai, 63 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinta 2 516 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 63 anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Sekmadienį buvo skelbta apie 3 915 nustatytų naujų užsikrėtimo atvejų ir 83 pacientų mirtį.

M. Stepanovas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuoti 1 166 COVID-19 pacientai, o 5 783 žmonės pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 1941 328 koronavirusinės infekcijos atvejai, 21 924 pacientai mirė, 953 297 pasveiko.

Bidenas dėl koronaviruso atnaujins Trumpo atšauktą draudimą užsieniečiams įvažiuoti į šalį

JAV prezidentas Joe Bidenas dėl COVID-19 atnaujins draudimą į šalį atvykti daugumai užsieniečių, kurie Jungtinėje Karalystėje (JK), Brazilijoje, Airijoje ir daugelyje kitų Europos šalių, naujienų agentūrai AFP patvirtino vienas Baltųjų rūmų pareigūnas, naujajai administracijai imantis sprendimų dėl pandemijos suvaldymo.

Pirmadienį J. Bidenas esą taip pat pratęs draudimą atvykti keliautojams, kurie neseniai buvo Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), ekspertams perspėjant, kad naujų, labiau užkrečiamų atmainų koronavirusas jau plinta JAV.

Naujasis prezidentas praeitą savaitę sugriežtino kaukių dėvėjimo taisykles ir nurodė saviizoliuotis žmonėms, atvykusiems į Jungtines Valstijas, taip bandydamas valdyti vis blogėjančią koronaviruso krizės padėtį šalyje.

J. Bidenas tvirtino, kad kitą mėnesį COVID-19 aukų skaičius JAV kitą mėnesį išaugs ir pasieks nuo 420 tūkst. iki 500 tūkst., todėl esą reikia drastiškų veiksmų.

„Gyvename nacionalinės ekstremaliosios padėties sąlygomis. Pats metas ją laikyti tokia“, – ketvirtadienį sakė jis.

Paskutinėmis savo kadencijos dienomis D. Trumpas paskelbė, kad draudimas dėl COVID-19 atvykti užsieniečiams iš daugumos Europos šalių ir Brazilijos yra atšaukiamas, tačiau J. Bideno administracija teigė nedelsiant atšauksianti D. Trumpo įsaką, kuris įsigalios sausio 26 d.

D. Trumpas 2020 m. sausio 31 d. įvedė draudimą į JAV atvykti užsieniečiams iš Kinijos. Kovo 14 d., pandemijai įsibėgėjus, uždrausta atvykti ir iš Europos šalių.

Retai apsauginę kaukę devėjęs Meksikos prezidentas pranešė užsikrėtęs koronavirusu

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras sekmadienį pranešė, kad jam buvo nustatyta koronavirusinė infekcija, bet pasireiškė tik lengvi simptomai.

„Apgailestaudamas pranešu jums, kad esu užsikrėtęs COVID-19. Simptomai lengvi, bet man jau taikomas gydymas“, – per socialinius tinklus paskelbė 67 metų lyderis.

„Kaip visada esu optimistas. Mes tai išgyvensime kartu“, – pridūrė jis.

Kairiųjų pažiūrų prezidentas viešumoje, įskaitant jo kasdienes spaudos konferencijas retai dėvėdavo apsauginę kaukę. Be to, per pandemiją A. M. Lopezas Obradoras savo veiklą per pandemiją tik menkai ribodavo.

Jis toliau keliauja po įvairias šalies vietas, o penktadienį aplankė šiaurinę San Luis Potosi valstiją.

Meksikos vadovas buvo kritikuojamas, kad delsė įvesti griežtą karantiną pandemijos pradžioje ir kad toliau rengdavo mitingus bei sveikindavosi su savo šalininkais spausdamas rankas ir glėbesčiuodamasis.

2013 metais A. M. Lopezas Obradoras patyrė širdies smūgį, jam buvo atlikta kraujagyslių operacija. Be to, prezidentas kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, didinančio COVID-19 komplikacijų riziką.

A. M. Lopezas Obradoras papildė koronavirusu užsikrėtusių pasaulio lyderių ratą, į kurį anksčiau pateko buvės JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Brazilijos vadovas Jairas Bolsonaro ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Kanados premjeras Justinas Trudeau per „Twitter“ parašė linkintis Meksikos vadovui „visiškai ir greitai pasveikti“.