Pasaulyje

2016.04.07 15:48

P. Porošenka tikisi, kad nebus kliūčių Ukrainos eurointegracijai

BNS2016.04.07 15:48

Po referendumo Nyderlanduose, kuriame olandų rinkėjai atmetė Europos Sąjungos asociacijos sutartį su Kijevu, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad šio plebiscito rezultatai netaps kliūtimi Ukrainos eurointegracijos kelyje.

„Noriu pabrėžti, kad šis referendumas pagal Nyderlandų konstituciją ir įstatymus yra tiktai patariamojo pobūdžio. Dabar žodį turi tarti Olandijos vyriausybė, parlamentas, politikai. Esu tikras, kad strategine prasme šis įvykis nėra kliūtis Ukrainos kelyje į Europą“, – sakė P. Porošenka, komentuodamas olandų plebiscito rezultatus.

Prezidentas pažymėjo, kad Ukraina ir toliau judės eurointegracijos keliu.

„Noriu atsakingai pareikšti, kad nepaisant to, kas įvyko, Ukraina toliau įgyvendins Asociacijos susitarimą, užtikrins išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, nes tai yra kelias į Ukrainos valstybės modernizavimą, jos nepriklausomybės stiprinimą. Mes neišsuksime iš eurointegracijos kelios. Ukraina, kaip ir laisvė, nesustabdomos“, – sakė P. Porošenka.

Jo nuomone, Nyderlandų referendumas buvo nukreiptas prieš Europos vienybę ir europines vertybes.

„Tikrasis referendumo organizatorių tikslas – ne ES ir Ukrainos asociacijos sutartis; tai ataka prieš Europos vienybę, ataka prieš europinių vertybių sklaidą. Apie tai, be kita ko, liudija ta diskusija, kuri vyko prieš referendumą“, – pabrėžė P. Porošenka.

Prezidentas taip pat padėkojo visiems olandams, referendume balsavusiems už susitarimą. Savo ruožtu Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marjana Beca sakė: „Remiamės tuo, kad pagal Nyderlandų įstatymus referendumas yra konsultacinio pobūdžio, todėl galutinį sprendimą dėl susitarimo ratifikavimo po vidaus diskusijų ir procedūrų priims Nyderlandų vyriausybė.“ Ji išreiškė viltį, kad vyriausybės sprendimas „atitiks Ukrainos, Nyderlandų ir Europos interesus.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.