Pasaulyje

2016.04.06 15:57

Izraelio eksprezidentas M. Kacavas lieka kalėjime

BNS2016.04.06 15:57

Lygtinio paleidimo komisija trečiadienį atmetė prašymą paleisti buvusį Izraelio prezidentą Mošę Kacavą, kuris nuo 2011 metų atlieka septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už išprievartavimus ir kitus lytinius nusikaltimus.

Teisingumo ministerija pranešė, kad lygtinio paleidimo komisija nustatė, jog M. Kacavas, kuris yra pirmas įkalinimo bausmę atliekantis Izraelio valstybės vadovas, „neišreiškė apgailestavimo ir užuojautos savo nusikaltimų aukoms“.

„Komisija pabrėžė, kad šis kalinys save pateikia kaip auką ir nuolat dėl esamos padėties kaltina kitus“, – nurodoma pranešime.

M. Kacavas turėtų apskųsti šį lygtinio paleidimo komisijos sprendimą. 70 metų politiką, kuris tvirtina esąs nekaltas, teismas 2010 metų gruodį pripažino jį kaltu dėl dviejų kaltinimų išprievartavimu, seksualinio priekabiavimo, nepadorių veiksmų ir trukdymo teisingumui. Per pusantrų metų trukusį bylos nagrinėjimą teismas išgirdo virtinę kaltinimų, remiantis kuriais susidarė įspūdį, jog buvęs prezidentas nuolat priekabiavo prie savo darbuotojų moterų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt