Pasaulyje

2016.04.06 14:37

Lenkai atnaujina „nacių traukinio“ paieškas

DELFI.lt 2016.04.06 14:37

Lenkų „auksinio traukinio“ ieškotojams galima pavydėti užsispyrimo ir kantrybės. Nežiūrint į tai, kad kol kas paieškos buvo bevaisės, radinio paieškos bus atnaujintos šių metų gegužę, informuoja TVN24.

„Aukso“ paieškų autorius lenkas Piotras Koperis drauge su vokiečiu Andreasu Richteriu tikina, kad su antrojo pasaulinio karo lobiais Žemutinės Silezijos kalnuose įstrigęs traukinys yra tunelyje 65 kilometre tarp Vroclavo ir Valbžycho miestų. Šie du vyrai teigia, jog traukinio paslaptį jiems prieš mirtį atskleidė vienas jo saugotojų, šiaip ne taip išsilaisvinęs nuo kitų vokiečių kareivių Antrojo pasaulinio karo metais.

Būtent jie praėjusių metų rugpjūtį paskelbė žinią apie tokio traukinio egzistavimą, ir nors kol kas visi atlikti paieškų darbai jokių rezultatų nedavė, o Krokuvos angliakasybos akademijos mokslininkai pareiškė, jog „tunelis galbūt yra, tačiau jame jokio traukinio nerasta“, tačiau „aukso troškimas“ tiems dviem žmonėms iki šiol neduoda ramybės.

Jau parengta pasirašyti sutartis dėl paieškos su Lenkijos geležinkelių valdyba, dabar laukiama vyriausiojo šalies senienų konservatoriaus sutikimo. Jau dabar planuojama kirsti medžius buvusioje taip vadinamoje „kunigaikščių porceliano“ vietovėje netoli Valbžycho miesto. Vietoje jų kitoje vietoje „auksinio traukinio“ ieškotojai turės pasodinti 45 medelius.

Prie paieškų ekipos jau prisijungė specialistas, atsakingas už cheminį ir radiologinį paieškų vietos saugumą. Paieškos gali trukti nuo kelių iki keliolikos dienų. Artimiausiu metu į nurodytą vietą atvyks galinga technika. Neatmetama galimybė, jog bus rasti du tuneliai. Būtent juose, manoma, stovi vienas, o gal net du traukiniai nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.