Pasaulyje

2021.01.22 11:10

Landsbergis kritikuoja ES diplomatijos vado kelionę į Rusiją: kiek pažeidimų galime kęsti?

LRT.lt2021.01.22 11:10

Vos grįžęs į Rusiją Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas buvo sulaikytas oro uoste. Europos Sąjungos nepasitenkinimą Kremliui asmeniškai nori perduoti vasarį vizitą į Maskvą planuojantis ES užsienio reikalų vadovas. Tačiau Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžia, kad dabar tam netinkamas laikas.

Ketvirtadienį JAV dienraštis „Bloomberg“ pranešė, kad Baltijos šalių, Lenkijos ir Rumunijos diplomatai perspėjo vyriausiąjį Bendrijos įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį nevykti į Maskvą, nes Rusija šį vizitą esą galėtų išnaudoti propagandiniais tiklais. J. Borrellio biuras buvo nepatenkintas Baltijos šalių Užsienio reikalų ministerijų išplatintu viešu kreipimusi, rodė diplomatų susitikimo dokumentai, kuriuos matė žiniasklaida.

Dabar Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergi portalui „Radio Free Europe/Radio Liberty“ asmeniškai pakomentavo padėtį.

„Aš manau, kad dabar labai netinkamas laikas vykti į Maskvą, nes, atrodo, Rusija kelia kartelę ir žiūri, kiek gali pažeidinėti vertybes, kurios mums svarbios, nesulaukdama iš mūsų jokios reakcijos“, – sakė ministras.

Jis taip pat sukritikavo toliau tiesiamą dujotiekį „Nord Stream 2“, kuris sujungs Vokietiją su Rusija.

„Kiekviena šalis turi atsakyti sau, kiek pažeidimų mes galime iškęsti“, – svarstė ministras.

G. Landsbergis jau sekmadienį, kai buvo sulaikytas A. Navalnas, svarstė, kad ES turėtų įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams, susijusiems su sulaikymu bei dar policijos nuovadoje surengtu „teismo posėdžiu“, kuris skyrė opozicionieriui 30 parų sulaikymą.

Populiariausi